5 obserwujących
145 notek
63k odsłony
852 odsłony

List do Prezesa Kaczyńskiego o wyborach, też prezydenckich.

Wykop Skomentuj48

Nie da się ukryć, że Prezydent RP, A.Duda nie powinien popierać kandydatury ani Stanisława Piotrowicza, ani Krystyny Pawłowicz do Trybunału Konstytucyjnego, bo straci kilka punktów procentowych w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Sprawdzenie, czy „Andrzej” z kabaretów „tańczy, śpiewa i wszystko podpisuje” może odbyć się poprzez zweryfikowanie na podstawie tych kandydatur do TK jego możliwości samodzielnego decydowania o właściwym stosowaniu prawa i politycznym myśleniu strategicznym. {Prezydent powołuje Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego (bez kontrasygnaty) – art. 194 ust. 2 Konstytucji,} (taki był autorski zamysł treści z 06.11.2019 przed poprawieniem 07.11.2019)
Nie da się ukryć, że pani Kidawa-Błońska jest kandydatem opozycji (PO,Nowoczesna) tylko warszawskim, tzn., że tylko w tym mieście odniesie sukces, a w regionach może mieć poparcie zbyt niskie, by zagrozić Prezydentowi Dudzie.
Byłbym ostrożny przy wzbudzaniu jakichkolwiek podwyżek prądu, czy gazu dla gospodarstw domowych w roku 2020. Nie można przychodu w tych spółkach konwersować na przykład, albo dywersyfikować? Albo ciąć wydatki na zbyt dużych kosztach operacyjnych, obsługi lub transportu? Nie można zarzynać obywateli, gdy dopiero co odetchnęli. Oddech jest za krótki.

Proponuję znaleźć inną niszę do zwiększenia przychodów budżetowych państwa polskiego. Na przykład w niektórych państwach zachodnich został skutecznie wprowadzony podatek od cukru w napojach gazowanych, od soli w przekąskach i chipsach, ze względu na zbyt duży indeks glikemiczny tych pokarmów i napojów. Może on osiągnąć poziom nawet 9% podatku (w zależności od stosunku do zawartości cukru lub soli w produkcie)od wartości detalicznej tego produktu. Tzw. podatek od niechcianego przyrostu wagi. Na Zachodzie ze względu na spożycie stanowi ten podatek dość znaczny poziom wpływów do budżetów państwowych.


Na przykładzie miasta Gorzowa Wlkp. – wyborów prezydenta miasta i ostatniego rozłożenia kandydatów do Senatu, gdzie pojawiła się kandydatka „niezależna” sprzyjająca PO – A.Synowiec – można z przekonaniem wysunąć wniosek, że PO/Nowoczesna i PSL nauczyły się wystawiać swojego kolejnego kandydata jako kandydata niezależnego po to, by zabrać głosy kandydatowi PIS. Tak może dziać się we wszystkich regionach w wyborach samorządowych, czy kolejnych sejmowych. Opozycja szybko nauczyła się z wyborów prezydenckich w 2015 roku, że nieprzewidziany Czarny Koń wyborów – Paweł Kukiz tak osłabił kandydata PO Komorowskiego, że nie przeszedł on do drugiej tury i wywnioskowała, że wystawienie kandydatów niezależnych w wyborach parlamentarnych sympatyzujących z PO a nieznanych przez wyborców, może osłabiać kandydatów PIS. „Niezależna Synowiec”, której mąż pisał artykuły w Wyborczej odebrała głosy Surmaczowi. Region z większością wyborców opozycji nie był przygotowany na jej sztuczki wobec wyborców. Dlatego przy wyborach prezydenckich będzie trudniej niż przy niedawnych wyborach parlamentarnych. Przepraszam Panie Prezesie Kaczyński, że trochę przesterowałem ilość posłów PIS w Sejmie. Otóż nie przewidziałem w sondażach i z relacji, że składanka Korwina-Mikke osiągnie pułap wejścia do Sejmu. Nie spodziewałem się, że w grupie najmłodszych wyborców, mężczyźni 18-29 lat, będzie wielu, którzy nie znajdą kandydatów w konserwatywnym a pro socjalnym PIS, a znajdą ich w miksie Korwina-Mikke.

Oczywiście PO i Nowoczesna nadal nie mogą mówić o żadnym sukcesie, bo w nowym Sejmie mają mniej posłów razem niż poprzednio; o wiele mniej. Aktywizowali elektorat poprzez działania na portalach społecznościowych i akcje miejskie, ale obudzili ewolucjonistów lewicowych i rewolucjonistów skrajnego odłamu narodowego z zacięciem monarchistycznym. Ze szkodą oczywiście dla siebie, więc efekt Czarnego Konia przyniósł im straty.
Należy ukrócić opozycję w urzędach marszałkowskich, przez wykazanie, że niezgodnie z przepisami udziela dotacji europejskich i subwencji państwowych do przejazdów osób niepełnosprawnych przewoźnikom prywatnym, zamiast uwspółcześniać PKS-y i PKP. To do urzędów marszałkowskich pouciekały tuzy opozycji PIS, najsilniejsze jednostki z dużym poparciem w regionach na ścianie Zachodniej Polski.

Coś trzeba też zaproponować przedsiębiorcom z Poznania i województwa wielkopolskiego, bo coraz bardziej ten region oddala się od konserwatyzmu i gęsto w samorządach, czy w wyborach parlamentarnych występują kandydaci PO i przystawek PO.
Trzeba dobrze i wnikliwie przeanalizować wyniki wyborów w danych z PKW, nawet w rozstawie na poszczególne gminy czy powiaty. Jeśli mogę wskazać podejrzenie jakichkolwiek machlojek przy liczeniu głosów przy niedawnych wyborach parlamentarnych to raczej szukałbym kart uznanych za głos oddany nieważnie w nadmiernej ilości lub kart czystych wywabionych np.acetonem jako kart nie wydanych, choć wyborca się stawił na wybory. Listy podpisów wyborców uczestniczących w wyborach były zwykłymi tabelkami excelowskimi i pewnie można je podrobić lub przerobić. Nie zauważyłem żadnych znaków szczególnych na tych listach, by nie można ich było podrobić lub podmienić na inne. Gdzie to byłoby możliwe? A w takich miejscach, gdzie komisarz wyborczy mimo pewnej niezależności jest sympatykiem opozycji lub wręcz działaczem,ale bez nominacji. Nikt do tej pory nie weryfikował komisarzy wyborczych pod względem ich uczciwości, czy bezstronności bardziej dogłębnie uwzględniając dane wrażliwe.

Wykop Skomentuj48
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka