Gini Flamandka
"Pierwszym sposobem na to, by ocenić inteligencję władcy, jest przyjrzeć się ludziom, jakimi się otoczył." Niccolò Machiavelli
83 obserwujących
574 notki
613k odsłon
  75   0

Belgia jeszcze walczy !!


Dzis w Brukseli, przeciwko podwyzkom protestowalo wg policji , 10 tysiecy osob, takze bylo z pewnoscia wiecej .


"Gelez les prix, pas les gens" -zamrozcie ceny a nie ludzi .


Mialo byc spokojnie, ale polecialy, jajka, butelki petardy .


A oto jakiego pomysla, maja wladze jednego miasta."Władze Turnhout zapraszają mieszkańców do centrów pomocy, aby tam się ogrzali.
Ze względu na wysokie ceny energii i ogrzewania nadchodząca zima może być dla wielu mieszkańców Belgii bardzo trudna. Dla samorządów to duże wyzwanie.

Władze miasta Turnhout nie chcą, by którykolwiek mieszkaniec marznął tej zimy w nieogrzewanym domu. W związku z tym zapraszają mieszkańców do lokalnych centrów pomocy (dienstencentra), by tam się… ogrzali.

- To może być trudna zima, przede wszystkim dla seniorów, którzy często mieszkają w starych domach i dla których ciemne dni oznaczają większą samotność - powiedział Luc Opdebeeck z władz Turnhout, cytowany przez portal vrt.be.
W związku z tym władze miasta zapraszają wszystkich zainteresowanych do spędzania czasu w centrach pomocy (dienstencentra), gdzie można np. poczytać gazetę, grać w gry planszowe czy zwyczajnie porozmawiać z innymi  mieszkańcami. A przy okazji - ogrzać się i zjeść tani posiłek.

Centra pomocy będą otwarte od 9:00 do co najmniej 17:00. Jeśli zrobi się bardzo zimno, godziny otwarcia zostaną wydłużone. W budynkach będzie utrzymywana temperatura co najmniej 19 stopni Celsjusza.
niedziela.be


Tekst jak zwykle , Flandria po polsku


Pieknie, ludzie maja swoje mieszkania domy, na ktore czesto pracowali cale zycie, a teraz maja chodzic sie ogrzewac do centrow pomocy .Wracac po ciemku do zimnego domu , ktory nieogrzewany zgnije.


Niedlugo bandyci beda przymusowo zamykac w tych centrach .


Tak sobie pisze , ku pamieci .A moze ktos przeczyta, bedzie wiedzial co sie dzieje w stolicy Europy?

Tak ciekawa jestem, ile energii potrzeba na ogrzanie, oswietlenie, tego gmaszyska PE i innych instytucji jewropejskich, nie slysze, by mowili o jakichs oszczednosciach .
https://www.lalibre.be/belgique/societe/2022/09/21/plusieurs-milliers-de-personnes-rassemblees-a-bruxelles-pour-demander-des-mesures-face-a-la-crise-energetique-OUZMZJ5DHFA3BMXSXPNNEID3JI/?fbclid=IwAR2BbnCR2qjmxltTnLmiDPX376KUeMBt4XGN0tJHFD61K-yBBNBJv618w6Y

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale