gini gini
513
BLOG

Odpowiedz dla Tornado i reszty w sprawie pakietu dla Ukrainy

gini gini Polityka Obserwuj notkę 82

         Notka redakcyjna zrobila sie bardzo dluga .wiec zbiore tutaj troche informacji , zeby sie towarzystwo doksztalcilo .

Otoz, USA , uchwalilo pakiet pomocyw dla Ukrainy w wysokosci 60 ,czy tez 61 mld dolarow.Wiec lobby proukrainskie sie wzmozylo niemozebnie .

        Natknela m sie na informacje w "Do rzeczy" , gdzie w liczbach podano jak ta pomoc ma wygladac.

A wiec :

 13,8 mld zostanie wydane na zakup sprzętu dla Ukrainy

 23 mld to środki na uzupełnienie ubytków w arsenale USA w wyniku darowania sprzętu Ukrainie,


Wiec jakie 60 mld dostanie Ukraina?

Dostanie kroplowke, na podtrzymanie tej rzezi .


        To pomoże ukraińskiej armii przetrwać kryzys, w którym się znajduje - ocenił gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jednocześnie podkreślił, że jedynie część z przewidzianych środków stanowi sprzęt, który Ukraińcy będą mogli użyć w najbliższych miesiącach.

   Wiec Pan  general potwierdza to co pisalam ja .

     Dr Wojciech Szewko, ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, skupił się na innym aspekcie pakietu pomocowego. - To jest skierowane na rynek wewnętrzny. Pieniądze trafią do konkretnych zakładów. To są potężne kwoty, praca dla dziesiątek podwykonawców - powiedział.

     A wiec dalej USA pomaga sobie , ale wszyscy omamieni kwota 60 miliardow .


         Teraz bedzie o Polsce .Zbigniew Parafianowicz podkreślił, że działania Waszyngtonu jedynie kupują czas, który należy wykorzystać na opracowanie planu i przygotowanie się do potencjalnego szerszego konfliktu. Kwestią, na którą zwrócił szczególną uwagę, jest dołączenie przez Polskę do amerykańskiego programu nuclear sharing. .


Przystąpienie do nuclear sharing jest jak najbardziej kluczowe - przyznał gen. Komornicki. Wojskowy zaznaczył jednak, że samo w sobie jest to zbyt mało. - Tu także powinna stacjonować co najmniej jedna dywizja amerykańska. Musimy tego żądać - stwierdził.

 

Albert Świdziński przypomniał, że samo dołączenie do programu i rozmieszczenie głowic nuklearnych na terenie danego państwa nie oznacza, że jego decydenci mają wpływ na jej użycie. - O tym wciąż decyduje USA - podkreślił..


W podobnym tonie wypowiedział się gen. Samol. - Wejście do klubu nuklearnego jest bardzo ważne dla Polski, ale kluczowe jest, czy mamy możliwość przenoszenia tej broni i to, czy Polska będzie mogła jej użyć w przypadku ataku ze strony Rosji czy Białorusi - zaznaczył.


Gen. Samol: Prawdopodobnie będziemy poświęceni na ołtarzu bezpieczeństwa USA.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


     Zełenski mówi bez ogródek: Potrzebujemy 25 systemów Patriot; wszystko jest obliczone .

Skad wezmie mu Belgia, ktora goni resztkami amunicji, i mowi otwarcie, ze bedzie musiala uzbroic zolnierzy w kamienie .

Nie wiem jak reszta NATO stoi , z amunicja i ale chyba zle, bo mowia jasno, ze nie maja .


A tu nastepny pomysl Zelenskiego.


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że kraje wspierające Ukrainę w obronie przez rosyjską inwazją mogłyby pomagać w strącaniu rosyjskich rakiet. Wspomniał m.in. o Polsce. Zaznaczył jednak, że takie propozycje musiałyby paść ze strony sojuszników.

Wojska krajów partnerskich Ukrainy mogłyby jej pomagać w strącaniu rosyjskich rakiet, tak jak stało się w przypadku zachodniego wsparcia dla Izraela podczas ataku Iranu – stwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla brazylijskich mediów. Jego słowa cytują w sobotę ukraińskie media.

Zełenski powiedział, że gdyby lotnictwo Francji, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii czy innych krajów – podrywane na terytoriach tych państw w trakcie rosyjskich ataków rakietowych – strącało pociski "lecące na Ukrainę, ale mogące też przylecieć na terytoria (państw trzecich) – jak już się zdarzało w przypadku Polski czy Rumunii" – to byłby "tylko wdzięczny"


Co do wdziecznosci zelenskiego malo wiarygodny jest ten pan.A poza tym za te rakiety placimy, wiec co nam z wdziecznosci?

Chce nas bezczelnie za wlosy wciagnac do wojny.

I stara piosenka "Daj daj daj nie odmawiaj daj"


Wiec ja sie pytam wszystkich, ktorzy lykneli te propagande, ze Ukraina walczy za nas, ze trzeba pomagac, a swoim zolnierzom, zostawiac kamienie do obrony.


Moze ochlonijcie troche  i zastanowcie sie co z tego , ma Polska?

Sprawy historyczne , nie zalatwione, jakis idiota proponuje wycofac lekcje o rzezi wolynskiej , zeby nie draznic ukrainskich dzieci.

Nasi rolnicy, transportowcy maja problemy bo zalewa nas ukrainskie badziewie .

Ciagle sie czegos domagaja , a to szerokie tory do Gdanska; a to pôrady dla polskich rolnikow , zeby przestawili sie , na kwizty i konopie.W dodatku cigaja nas po sadach.

Wyzywacie wszystkich, ktorzy sie nie zgadzaja, z waszym zdaniem,od ruskich onuc, putinistow, a kim wy jestescie, skoro, nie blizej wam interes wlasnego kraju,tylko kraju, ktory wrtecz nam jest nieprzyjazny .

Sojusz z USA?Jak powiedzial general Samol , poswieca nas jak juz poswiecili pol Europy.
 


.

 

.


-.


.

.
.
https://www.money.pl/gospodarka/nowy-pomysl-zelenskiego-chcialby-pomocy-w-zestrzeliwaniu-rakiet-wymienil-polske-7019017742584768a.html

https://dorzeczy.pl/swiat/577653/ustawa-o-mobilizacji-na-ukrainie-to-warunek-nato.html

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-21/sniadanie-rymanowskiego-w-polsat-news-i-interii-transmisja-od-godz-9556/

gini
O mnie gini

http://www.decorand.pl/czarownica-076-0040

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka