czasami czasami
32
BLOG

Bolek a prawda

czasami czasami Polityka Obserwuj notkę 0

Czemu tak zacięcie broni się mitu ? Czy tak bardzo ich potrzebujemy ? Czy był agentem czy nie - jakie to ma znaczenie praktyczne ? Są chyba bardziej palące problemy niż walka o mity.

Nie przeszkadza mi, jeśli Wałęsa był agentem: zamiast ikony mielibyśmy człowieka, którego historia najlepiej by pokazywała jakim absurdem był komunizm/socjalizm w polsce. Życie a nie bajkę.

W tej dzikiej walce na okładki i nagłówki, ucieka jedna istotna sprawa: prawda. A chyba nikt nie kwestionuje że dokumenty wróciły niekompletne; że Gwiazdowie i Walentynowicz od dawna mówią swoje i trudno im nie wierzyć. Wałęsa przyznał się, że podpisał i chodził.

Zamiast bronić na ślepo, lepiej postarać się zrozumieć.

 

czasami
O mnie czasami

wpadnie mysl czasami, czemu się nie podzielić i skonfrontować

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka