13 obserwujących
121 notek
230k odsłon
1729 odsłon

Czy głowa Jacka Kurskiego uratuje głowę Prezydenta?

Wykop Skomentuj28

Rekompensata ze skarbu państwa dla telewizji publicznej jest konieczna – twierdzą zgodnie Prezydent, Premier oraz ludzie z KRRiT i Rady Mediów Narodowych.

Powód? Regularnie zmniejszają się wpływy z abonamentu. Nic dziwnego, po takiej dawce propagandy, większość Polaków nie ma zamiaru płacić dobrowolnie na TVP. Natomiast wyborcy PiS-u nauczeni są, że wszystko im się należy za darmo. Więc dlaczegoż by telewizja nie?

Mamy prosty scenariusz: prezydent próbuje ratować swój honor, poprzez wskazanie winnego – Prezesa Kurskiego - jako przyczynę wszystkich niedoskonałości w TVP, który niedługo zostanie zdymisjonowany. Prezydent uzasadnia swoją decyzję o podpisaniu ustawy, rekomendacją środków pieniężnych z dotacji na ciekawe i ambitne programy w telewizjach regionalnych i radiu. Nie każdy wie, że ustawa przewiduje taką kwotę dofinansowania przez 5 lat (w latach 2020-2024), więc co najmniej do końca kadencji PiS-u (jeszcze 3,5 roku) ta kwota będzie przekazywana.

2 mld rocznie to ogromny zastrzyk finansowy, dzięki któremu partia rządząca będzie mogła nadal z powodzeniem prowadzić  polityczną propagandę. Oczywiście istnieje duże ryzyko, że podpisanie tej ustawy przeleje szalę goryczy na korzyść kontrkandydata Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich. Czy w takim razie PiS poświęca prezydenta, w zamian za możliwość prowadzenia propagandy w czasie trwania swojej kadencji? W końcu przecież utrata prezydentury nie sprawi, że stracą dofinansowanie dla TVP.

W takim razie czyja głowa tak naprawdę poleciała?

P.S. Istnieje prawdopodobieństwo, że PiS powoli, rakiem będzie chciało wycofywać się z rządzenia. Za fatalny stan finansów państwa trzeba będzie kogoś obciążyć. Mając większość sejmową, rząd i prezydenta trudno jest wytłumaczyć się przed społeczeństwem. Dlatego prezydent opozycyjny, który przez ponad trzy lata będzie vetował ustawy i utrudniał rządzenie PiS-owi, będzie wspaniałą wymówką dla zwolenników Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki temu, mając w dodatku potężną tubę propagandową, będą mogli liczyć na bardzo dobry wynik w kolejnych jesiennych wyborach.  


Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka