9 obserwujących
90 notek
170k odsłon
1062 odsłony

Wyrwijmy Podkarpacie z PiS-owskiego marazmu!

Dominika Korwin-Mikke
Dominika Korwin-Mikke
Wykop Skomentuj8

Szanowni państwo,

Startuję z list Konfederacji do PE na Podkarpaciu. I nie znalazłam się tam przez przypadek. Jestem rodowitą rzeszowianką, urodziłam się i wychowałam w Rzeszowie, skończyłam tutaj II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli.  Mam również rodzinę w takich miejscowościach jak: Nisko, Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i wiele innych.

Wiem, że Podkarpacie zamieszkuje bardzo wielu wolnościowców, prawicowców, konserwatystów, obrońców życia. I ciężko sobie wyobrazić, aby nasz region miałby zostać pozbawiony należytej, prawicowej, wolnościowej reprezentacji W PE.

Gdybyśmy zrobili małą sondę uliczną na temat: za co Polacy cenią i kochają Unię Europejską, usłyszelibyśmy z pewnością takie odpowiedzi:

- za możliwość swobodnego podróżowania bez kontroli granicznych po Europie,

- za to, że dostajemy od Unii dotacje, a Unia niczego nie żąda w zamian.

Prawda jest taka, że swobodne podróżowanie zapewnia nam strefa Schengen, a dotacje od Unii owszem dostawaliśmy i dostajemy, ale za wysoką cenę podporządkowywania się unijnym przepisom, dyrektywom, które blokują przedsiębiorczość i hamują naturalny proces bogacenia się społeczeństw. Ostatnio np. jesteśmy zmuszani do opłat emisyjnych przy spalaniu węgla, więc to Unii „zawdzięczamy” również rosnące ceny prądu.  

Konkluzja z tego jest następująca: Polacy pokochali fałszywe wyobrażenie o Unii Europejskiej. Doceniają UE za zasługi, które nie są jej udziałem, a nie dostrzegają ogromnej ilości wad.

Gdybyśmy zrobili sondę wśród wyborców, dlaczego popierają PiS, usłyszelibyśmy zapewne:

- bo to formacja patriotyczna, dbająca o interesy Polski na arenie międzynarodowej, broniąca takich wartości jak: życie, rodzina, małżeństwo (związek kobiety i mężczyzny), a nawet obniżająca podatki.

Jaki jest prawdziwy bilans rządów PiS-u:

- zamrożenie ustawy chroniącej życie niepełnosprawne lub podejrzane o niepełnosprawność dzieci,

- podporządkowanie się konwencji stambulskiej, stawiającej pod znakiem zapytania małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny,

- przymykanie oka na aktywistów z LGBT - planujących szerzyć w polskich szkołach zgorszenie,

- polityka zagraniczna na kolanach wobec UE oraz Stanów Zjednoczonych i Izraela,

- realne zagrożenie realizacją wyimaginowanych i absurdalnych roszczeń 447 dla Izraela;

- i wreszcie: największe opodatkowanie gospodarki od 11 lat !!! (gnębienie przedsiębiorców, ludzi, którzy chcą uczciwie pracować i bogacić się).

A jaka z tego kolejna konkluzja: Polacy tak samo jak pokochali fałszywe wyobrażenie o Unii Europejskiej, pokochali fałszywe wyobrażenie o PiS-ie (celowo nie rozwijam skrótu nazwy tej partii, bo nie ma ona nic wspólnego ani z prawem, ani ze sprawiedliwością).

Oczywiście ogromny wpływ na taki stan rzeczy ma propagandowa TVP, z której naturalnie nie dowiemy się, że Polska jest popychadłem pomiędzy Izraelem, a Stanami Zjednoczonymi. Oraz np. tego, że PiS znacznie podwyższa, a nie obniża podatki. A na podstawie wydarzeń ostatnich dni i skandalu w TVP w programie „Studio Polska”, wiadomo już, że w publicznych mediach nie dowiemy się nic prawdziwego o Konfederacji, a tylko absurdalne pomówienia o agenturze rosyjskiej.

Musimy dać ludziom wreszcie przejrzeć na oczy i wyrwać Podkarpacie z tego PiS-owskiego marazmu!!!

5 lat temu w wyborach do Parlamentu Europejskiego naszemu regionowi przypadły 3 mandaty: dwa dla PiS-u i jeden dla PO. Szanowni Państwo, to się nie może powtórzyć!!!

Ponowne dwa mandaty dla PiS-u będą oznaczać, że nasz region zostanie pozbawiony realnej szansy na prawdziwy wolnościowy głos w Parlamencie Europejskim! Poza tym chłodna kalkulacja mówi, że to się po prostu nam nie opłaca, gdyż dostają się dwie osoby o takich samych poglądach, wizjach na rozwój UE, a w praktyce wykonujące te same rozkazy swoich mocodawców z góry. Co gorsze, są to rozkazy niekoniecznie zgodne z interesem narodowym Polski. Jeden mandat staje się po prostu zwykłą kserokopią drugiego. 

Szanowni Państwo! My jako partia wolnościowa mówimy jasno o zniszczeniu biurokratycznego tworu jakim jest UE, niektórzy w Konfederacji mówią o POLEXICIE, ale są też tacy, którzy wierzą jeszcze w reformę Unii Europejskiej.

Ale, reforma Unii Europejskiej jest możliwa tylko wtedy, kiedy w PE będą zasiadać ludzie o prawdziwie prawicowych, konserwatywnych, wolnościowych poglądach. W jaki sposób ma się zreformować Unia, jeśli mieliby się do niej dostać Ci sami politycy, którzy dążą do utrzymania obecnego status quo?

Chyba, że ktoś myli reformę Unii Europejskiej z remontem siedziby Unii Europejskiej…. (wymiana kafelków w łazience, nowe wykładziny, siedzenia, mikrofony, słuchawki itp.)

Obecnie mamy taką sytuację polityczną, która sprawia, że głos NIE oddany na Konfederację, jest głosem oddanym na POPiS, lub POPiS z przystawkami. Konfederacja to jedyna antysystemowa, prawicowa siła!!!

Podkarpacie zawsze postrzegane było jako bastion prawicy. Sprawmy, żeby było tak jak dawniej, wróćmy do korzeni. Niech z naszego regionu wyjdzie ten prawdziwie prawicowy, patriotyczny, wolnościowy, niepodległościowy głos, który poprzez Parlament Europejski, rozniesie się na całą Europę. Niech w Parlamencie Europejskim – który już dawno wygnał ze swoich gmachów Boga – zabrzmi radosne pozdrowienie „Szczęść Boże”.

Niech inne regiony uczą się od nas! 26 maja pokażmy jak zwycięża prawica!


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka