0 obserwujących
11 notek
36k odsłon
107 odsłon

Po fazie grupowej

Wykop Skomentuj

    Faza grupowa Euro dobiegła końca. Nasze orły tradycyjnie zakończyły turniej po 3 meczach. Zajęcie ostatniego miejsca w tak słabej grupie to wstyd. Niedobrze mi się robi jak wciąż słyszę "Polacy nic się nie stało", otóż stało się. Nie wykorzystano niepowtarzalnej szansy, bo wątpię, żebyśmy kiedykolwiek mieli w grupie słabszych przeciwników. Ktoś próbował porównywać odpadnięcie Polski do odpadnięcia Irlandzyków, czy Ukraińców, tylko że warto spojrzeć na ich rywali. Chyba tylko Holandia podobnie się skompromitowała, chociaż gdzie Grekom, Czechom i Rosjanom do Niemców, Portugalczyków i Duńczyków. Dla Polski pod względem sportowym Euro okazało się klęską i nic tego nie zmieni. Impreza przerosła trenera, ale nie popisali się również zawodnicy. Te wszystkie wypowiedzi po przegranym meczu z Czechami, sprawa biletów, kłótnie o pieniądze, są tak żenujące, że nie wiem, czy będę jeszcze miał choćby odrobinę szacunku do tej zbieraniny kopaczy. Nie dziwmy się, że odpadli po 3 meczach, skoro dla tych ludzi ważne jest jedno, że zacytuję klasyka: "Kasa Misiu, kasa, tylko to się liczy". Zresztą, czemu się dziwić, przecież ta zbieranka pokazała jakiego są to pokroju ludzie, gdy żaden nie zaprotestował, ani nawet nie wypowiedział się negatywnie, kiedy usunięto swego czasu godło z polskich koszulek.

   Dość o polskiej kadrze, bo szkoda sobie psuć nerwów. Teraz trochę o meczach i poziomie, bo ten nie jest zły. Euro 2012 z pewnością zapisze się w historii tym, że w fazie grupowej w każdym meczu padały gole. Trzeba podkreślić, że większość drużyn stara się grać ofensywnie, odważnie. Kilka meczów stało na naprawdę wysokim poziomie. Do takich możemy z pewnością zaliczyć spotkanie Anglii ze Szwecją, Portugalii z Danią, Portugalii z Holandią, Czechów z Rosjanami, czy Chorwatów z Irlandczykami.

   Ćwierćfinały zapowiadają się niezwykle ciekawie. Osobiście na dzień dzisiejszy nie widzę murowanego faworyta do zwycięstwa. Wiadomo, że jak zawsze w tym gronie znajdują się Niemcy, ale z pewnością nie jest to obecnie tak silna drużyna, jak choćby ta sprzed dwóch lat, występująca na boiskach w RPA. Hiszpanie również tym razem nie zachwycają. Portugalia, Włochy, Anglia i Francja zaprezentowały przyzwoity futbol, ale czy na miarę mistrza Europy? A może o niespodziankę postarają się Grecy i Czesi? Odpowiedzi, zaczną się od jutra, oby decydujące mecze stały na jeszcze wyższym poziomie, niż w fazie grupowej.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale