2 obserwujących
323 notki
81k odsłon
316 odsłon

51:49 dla opozycji...

Wykop Skomentuj14

Senat areną walki politycznej. Mandaty senatora otrzymało 48 kandydatów Zjednoczonej Prawicy (znaczy się - PiS). Natomiast opozycja uzyskała aż 43 mandaty senatorskie. Ten wynik lider PO Grzegorz Schetyna nazywa ogromnym sukcesem opozycji i zrobi wszystko, by ta większość zadecydowała o ponadczasowej roli opozycji.

Uzasadnieniem, że jest to większość opozycji nad znienawidzonym PiS jest przekonanie, że 3 mandaty senatorskie dla PSL i dwa mandaty dla SLD pozwalają Grzegorzowi Schetynie zaliczyć wielkie, historyczne zwycięstwo nad PiS i zastrzega, że będzie to absolutna przewaga jego stronnictwa.

Pozostają jeszcze języczkiem uwagi 4 mandaty senatorów występujących z "własnych" komitetów - Lidia Staroń, Vadim Tyszkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski, Stanisław Gawłowski.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego Grzegorz Schetyna zalicza tych 9 mandatów jako zakładników opozycji parlamentarnej ?

W dalszej części relacji ze spotkania Grzegorza Schetyny z senatorami-elektami znajduje się wzmianka, że jeżeli któryś z senatorów zagłosuje wbrew stanowisku PO - to taki senator zostanie wykluczony z politycznego życia aż na trzy pokolenia...


Pięknie wygląda ta buńczuczna deklaracja demokracji...

imagehttps://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-grzegorz-schetyna-po-spotkaniu-z-senatorami-elektami,nId,3285506


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka