39 obserwujących
6025 notek
2076k odsłon
  157   0

Dinozaury polskiej polityki !

Obronność państwa to odpowiedzialność za los najbliższych. Niestety, w sytuacji zagrożenia wojną okazuje się, że wraca pojęcie zbrodni wojennej - termin znany z lat 1939-1945.

Temat zbrodni pojawił się w relacjach działań wojennych na terenie nie istniejącej już Jugosławii - kraju, który w czasach PRL był wymarzonym miejscem spędzania wakacji.

Niestety, zbrodnie wojenne ponownie wróciły jako temat dnia już w lutym i marcu 2022 roku, kiedy to ujawniono zbrodnie na ludności cywilnej dokonane przez oddziały sowiecke. W tej sytuacji nie można spokojnie spać i trzeba bardzo mocno postawić na obronność kraju. Relacje zza wschodniej granicy pokazały, że Kijów w momencie zagrożenia musiał korzystać z obrony - na którą składało się wiele osób. Byli tu żołnierze różnych specjalności, różnych broni. Był sprzęt bojowy wymagający odpowiedniej wiedzy w jego stosowaniu. No i ogromna ilość członków obrony terytorialnej - czyli ludność cywilna uzbrojona w taki sposób, by odeprzeć atak wrogich oddziałów.

Niestety, obszar nie posiadający tak zorganizowanej obrony stał się celem okupacji. Wyzwolenie tych terenów okazało ogrom zbrodni na bezbronnej ludności cywilnej.

Taki bieg wydarzeń wręcz wymusza działanie rządu w zorganizowanie obrony na odpowiednim poziomie z pełną świadomością, że celem posiadania tego sprzętu jest gotowość jego użycia. Gotowość - ale nie bieżące używanie. Ten sprzęt musi być zgromadzony na terenie państwa i ulokowany tak, by łatwo było po niego sięgnąć. I każdy nowy rocznik młodego pokolenia musi brać udział w przeszkoleniu w posługiwaniu się tym sprzętem.

Trzeba tez mieć świadomość, że ten sprzęt wymaga bieżącej konserwacji mimo, że "nie jest używany".

Taka jest prawda, ale też jest to gwarancja bezpieczeństwa. Spójrzmy na doposażenie w uzbrojenie sąsiedniej Ukrainy - która bez dostaw odpowiedniego sprzętu już by nie istniała. To jest ogromny koszt ponoszony przez wszystkie sojusznicze państwa. Strategia tej wojny nie pozwala na pogonienie wroga aż do Moskwy. Taka jest prawda.

A jak zachowują się specjaliści od bezpieczeństwa państwa w Polsce ?

Tu mamy dwojakie działania. Jedni podejmują decyzje o dozbrojeniu kosztem zadłużenia państwa. Ale są inni, którzy podważają sens tego działania...


https://www.youtube.com/watch?v=LKWjYIFFwQA


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale