Blog
dobrezycie
Wojtek
30 obserwujących 4837 notek 1716515 odsłon
Wojtek, 9 sierpnia 2017 r.

Emerytury. Polska odpowiedź dla Komisji Europejskiej

116 1 0 A A A

Komisja Europejska oczekuje przywrócenia wieku emerytalnego wprowadzanego przez polskie prawo do stanum jaki wprowadziła koalicja PO-PSL...

Polska odpowiedź jest jednoznaczna:

Prawo do emerytury po uzyskaniu określonego wieku nie jest aktem politycznym. Jest to prawo wywalczone przez klasę robotniczą i zabezpieczone w aktach prawnych tworzonych w Polsce nieprzerwanie od 1919 roku. Nad kodyfikacją praw pracowniczych czuwali specjaliści z różnych dziedzin gospodarki i wszystkie normy były konsultowane ze związkami zawodowymi.

Inaczej stało się w okresie sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL, która wprowadzała liczne modyfikacje polskiego prawa, także i prawa pracy ograniczając prawa już nabyte do rygorów polityki społecznej prowadzonej przez Platformę Obywatelską posiadającą znaczący wpływ na polski parlament.

Trudno jest zgodzić się z normami prawa przyjmowanymi poprzez głosowanie w trybie dyscypliny głosowania - a tak właśnie procedowano większość aktów normatywnych przez koalicję PO-PSL.

W tej sytuacji należy uznać, że wszelkie ograniczenia narzucane sejmowi koalicji PO-PSL przez rządy - Donalda Tuska oraz wyznaczonej przez niego Ewy Kopacz na urząd premiera Polski są aktami pogwałcenia norm demokratycznych tym bardziej, że te normy wprowadzono także wbrew woli samego społeczeństwa wyrażanego licznymi protestami włącznie ze skutecznym wnioskiem obywatelskim w sprawie przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum - nie tylko w tej jednej sprawie.

Należy przypomnieć, że rząd koalicji PO-PSL z premierem Donaldem Tuskiem i wyznaczoną przez niego Ewą Kopacz dopuścił się wielu zaniechań na szkodę Obywateli państwa polskiego i teraz zachodzi konieczność przywrócenia porządku sprzed zmian dyktowanych przez koalicję PO-PSL.

Jeżeli Komisja Europejska żąda przywrócenia stanu sprzed zmiany, to demokratycznie przyjętym normom przywraca się ich pierwotny zapis modyfikowany wbrew zasadom demokratycznym przez koalicję PO-PSL i jeżeli Unia Europejska nie będzie szanować woli demokratycznie wybranej władzy w Polsce, to Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mogą oczekiwać przywrócenia stanu sprzed wejścia w struktury Unii Europejskiej, bo to właśnie od tego czasu demokratycznie przyjmowane normy zostały pogwałcone licznymi dyrektywami unijnymi sprzecznymi z oczekiwaniem polskiego społeczeństwa.Opublikowano: 09.08.2017 06:50.
Autor: Wojtek
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

O mnie świadczą moje słowa...


Ogółem odsłon w 2018 roku: monitoring pozycji
.
. Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com
.
Geo Visitors Map 1 tracker

1 I - 31 XII 2018 - monitoring pozycji

Średnia liczba odsłon (miesięcznie)
w 2018 r. - monitoring pozycji.

w 2017 r. - 7 340
w 2016 r. - 14 480
w 2015 r. - 10 760
w 2014 r. - 16 620
w 2013 r. - 17 160

.free counters

.Mój fotoblog :
Wrocław, 'spacer'


Zobacz moje fotografie :


1
tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Religia utrzymywała narody w jarzmie...
  • @osasunna                                            ...
  • @dworu...

Tematy w dziale Społeczeństwo