elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
555 notek
144k odsłony
55 odsłon

Naukowcy ratują świat przed pandemiami

Wykop Skomentuj2

Kolejny nr Świata Nauki i kolejny tekst o ratowaniu świata. Tym razem z akcentem na zapobieganie pandemii. Otóż badania naukowe pokazują, że jedną z najważniejszych przyczyn powstawania nowych epidemii jest wylesianie. W XXI wieku już trzy razy zaatakowały nas zaraźliwe i niebezpieczne wirusy: SARS, Ebola i SARS-CoV-2. I "wszystkie trzy przeskoczyły na ludzi z dzikich zwierząt zamieszkujących tropikalne lasy" (cytaty z ŚN).

"Im więcej usuwamy drzew, tym częściej dochodzi do kontaktu ze zwierzętami". 

"...tym więcej takich zwierząt gromadzi się na coraz mniejszych skrawkach..."

Są też wyniki liczbowe, np.: "...usunięcie 10% lasów prowadzi do wzrostu zachorowań na malarię o 3,3%".

I jest też recepta (niejedna,  ale zacytuję tylko najważniejszą - od czegoś trzeba zacząć), jak uratować ludzkość: 

"Ograniczenie konsumpcji mięsa, zalecane zresztą przez lekarzy ze względów zdrowotnych, zmniejsza zapotrzebowanie na ziemię rolną".

Cieszę się, że naukowcy coraz częściej poświęcają swój czas i energię tym dyscyplinom nauki, które mogą pomóc ludzkości przetrwać zniszczenia, jakie są skutkiem nadmiaru rolnictwa i hodowli. Od lat wyjaśniam (oczywiście nie tylko ja, wiele osób rozumie, gdzie kryje się największe zło i wskazuje palcem najgorszych niszczycieli i trucicieli), w jaki sposób świat jest niszczony przez rolników i hodowców, i przez rządy wspierające rolników i hodowców. Wylesianie, zatrucie wody i powietrza, niezdrowe odżywianie, słabe zdrowie, epidemie... nawet klęski głodu spowodowane są głównie przez rolników i hodowców, bo rolnictwo i hodowla zabiera ziemię, na której można by uprawiać jedzenie dla ludzi. Rolnicy uprawiają głównie paszę dla zwierząt i surowiec dla przemysłu, dlatego na świecie brakuje jedzenia dla ludzi.

Zaczynam być optymistą, bo w historii nauka i prawda zawsze w końcu zwyciężały nad złem i ciemnotą. Jeżeli naukowcy za coś wezmą się na poważnie, to w końcu zawsze wygrywają. A wygrana nauki, to będzie upadek rolnictwa (i hodowli) i rozkwit ogrodnictwa. Wraz z upadkiem rolnictwa ludzie przestaną głodować i staną się zdrowi, a przyroda odzyska swoją wspaniałość i bujność

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale