elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
555 notek
144k odsłony
48 odsłon

Zakaz demonstracji

Wykop Skomentuj

Zakaz demonstracji nie jest karą wymienioną w kodeksie karnym - nie wolno karać przy użyciu tego zakazu - to w prawie nazywane jest niedozwoloną profilaktyką. Najpierw musi być złamane prawo, a dopiero potem wymierzana jest kara. Jeżeli demonstranci złamali prawo, to powinni zostać ukarani, tak samo, jak bandyci atakujący demonstrację. ...

 ...

Teraz, gdy zrozumiałeś swój błąd, możesz spróbować zrozumieć ten fragment: "zakazane mogą być marsze, które są sprzeczne z przepisami prawa karnego". Co to znaczy "są sprzeczne"? To nie znaczy "były sprzeczne", bo każda demonstracja jest inna - nie mogła już wcześniej się odbyć. "Są sprzeczne" oznacza to, czy zgłoszona demonstracja jest sprzeczna z prawem wg treści tego zgłoszenia. Rozumiesz już? Jeśli nie, to podam konkretny przykład: W treści zgłoszenia napisano, że demonstranci będą pokazywać sztuki walki i będą przyjmować zakłady, kto wygra. Wtedy urzędnik widzi, że demonstracja jest sprzeczna z prawem. To widać w zgłoszeniu - powodem zakazu nie może być przewidywanie przyszłości przez urzędnika.

Kolejny troll (Toscana) zablokował mnie za merytoryczne dyskutowanie. Dalej próbowałem dowodzić, że zakaz demonstrowania dla zwolenników LGBT byłby bezprawny, że powinniśmy  wprowadzić prawo chroniące dzieci przed demoralizacją i na podstawie tego prawa oceniać, czy zgłoszenie demonstracji zawiera w sobie elementy zagrażające zdrowiu dzieci, które przypadkowo znajdą się w zasięgu oddziaływania demonstracji. ... U mnie można dyskutować merytorycznie, ja blokuję tylko za niemerytoryczne chamstwo.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale