Blog
domniemanie niewinnosci
faxe
faxe spoleczenstwo ma tyle wolnosci
20 obserwujących 192 notki 175553 odsłony
faxe, 5 kwietnia 2017 r.

Brunobomber produkt kompleksów służb czy ofiara?

658 14 0 A A A


Dzisiaj   (5 kwietnia 2017r.) rozpoczęła się rozprawa apelacyjna w sprawie Brunona K(wietnia). Dwa lata temu SO w Krakowie skazało go na  13 lat.  Sąd zweryfikował pozytywnie dowody oskarżyciela, iż  zamierzał on zdetonować w pobliżu Sejmu 4 tony materiałów wybuchowych umieszczonych w pojeździe Skot (prowokowany przez funkcjonariuszy ABW pod „przykryciem”?)  Miał też przy okazji zamachnąć się na życie redaktor Moniki Ojejnik i Hanny Gronkiewicz-Waltz. 


Moja wyobraźnia  daleko w tyle za możliwościami wyobrażni prokuratorów krakowskich  i Sędziów  Sądu Okręgowego w Krakowie. Czy  ten Brunon K(wiecień) zamierzał nabyć Skota na giełdzie samochodowej? Czy miał tyle kasy?  Nie znam się na sprzęcie wojskowym, ale na potrzeby tego tekstu doszkoliłam się i wiem - Skoty produkowano conajmniej w 12 wersjach.  Źródła nie  podają ładowniości większości wersji, (a te co widziałam na zdjęciach wydają się być wersjami na bazie takiego samego pojazdu)  ale jak  podają nie bardzo pasują do aktu oskarżenia – np. 


 wersja R 2 – 7 żołnierzy i cztery radiostacje, R- 3 Też 7 żołnierzy, 4 radiostacje, 1 odbiornik i radiotelefon, R- 3Z  jw + 1 radiotelefon więcej, R-4 jw, ale po trzy odbiorniki i 3 radiotelefony, 2 - A  2000 kG lub 12 żołnierzy – to nawet jak wsadzimy w R 4   - wersja optymistyczna dla oskarżyciela  -  7 dowódzców  wypasionych ( bo to dowódczy pojazd)  po 150 kG,  4 radiostacje po 100kG, 3 odbiorniki po 100kG i 3 radiotelefony  po 30kG – to to daje tylko 1840 kG, no dodajmy do tego prowiant i coś do popicia to jest tylko ca 2 tony – a bomba miała mieć 4 tony według aktu oskarżenia.


imageOj tam nie będę się czepiała 2 tony więcej czy mniej w końcu  to terrorysta, nasz, jedyny i domowy i co najważniejsze nie wygląda na rodzimego  wyznawcę Mahometa.  Ale nie znaleziono też u naszego terrorysty 50 kilku sztuk broni, które jak trąbiła prokuratura krakowska i media - miał posiadać. Widocznie przehandlował, bo taki zarzut też mu postawiono.  (To zdjęcie zamiast oryginalnie znalezionych dowodów: szpulki drutu, dwóch baterii płaskich, ebonitowej wtyczki, starej komórki Nokii) filmiki na "jutubie", szukanie wspólników na forach jakoś nie pasują do tego portretu:) zwiń
Te wszystkie wątpliwości to chyba pikuś. No,  bo jak sobie wyobrazić podróż Brunona K(wietnia)  z Krakowa do Warszawy tym Skotem z 4 tonową bombką? Czy osoby niewojskowe mogą posiadać taki pojazd  i  spokojnie podróżować nim po Polsce? Nawet jakby odpowiedź na te pytania była pozytywna,  to jest pewne jak w banku, że jakaś straż miejska czy wiejska z ciekawości  zatrzymałaby i zajrzała do środka. Czy rozpoznaliby bombkę w środku? Nie wiem. Ale chyba w Warszawie jakiś bystrzejszy policjant  znalazłby się i bohatersko uniemożliwiłby zamach! 


Ciekawe też jak chciał Brunon K(wiecień) wysadzić te dwie prominentne wspomniane wyżej panie. Czy szykował jakieś  mini-bombki na tę okoliczność? I czy najpierw miał być Sejm,  a później panie czy odwrotnie? Napewno odpowiedzi  na moje pytania są więcej niż wyczerpujące, bowiem uzasadnienie wyroku liczy sobie ponad tysiąc stron w części jawnej i 400 z okładem w części niejawnej. Jak  biedny mecenas Burda,  miłośnik literatury pięknej przez duże K przez tę cegłę  przebrnął?

Dla porównania uzasadnienie Wielkiej Izby ETPC w sprawie więźniów CIA w Polsce liczy sobie tylko 230 stron.


Osobiście trzymam kciuki za Brunona K(wietnia), ale też jestem realistką – chłopaki z ABW i prokuratury krakowskiej tyle serca włożyli, abyśmy mieli domowego terrorystę i to na jaką skalę (biorąc pod uwagę ilość ofiar i budynek Sejmu a może i okoliczne, to chyba tylko World Trade Center....), że nie odpuszczą a niezawisłe sądy już zadeklarowały, że pomogą. 


Opublikowano: 05.04.2017 18:43.
Autor: faxe
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Jestem świadoma odpowiedzialności karnej z art. 212 & 1 i 2 Kk i oświadczam, iż informacje na tym blogu podlegają ochronie art. 213 & 2 Kk. Jestem świadoma, że niepoparte żadnymi dowodami pomówienia, nie podlegają również ochronie art. 10 Europejskiej Konwencji Prawa Człowieka.

Badania Worldwide Press Freedom Index wskazują, że Polska z punktu widzenia wolności prasy jest na ostatnim miejscu spośród krajów Unii Europejskiej i na 58 w rankingu światowym .

„...Osoby wykonujące funkcje publiczne- ze względu na swą pozycję i możliwość oddziaływania zachowaniami, decyzjami, postawami, poglądami na sytuację szerszych grup społecznych - muszą zaakceptować ryzyko wystawienia się na surowszą ocenę opinii publicznej...” SK 43/05 12.05.2008

W interesie demokratycznego państwa prawa leży, aby wyroki sądowe podlegały nie tylko ocenie i kontroli instancyjnej, ale by mogły podlegać ocenie i krytyce ze strony opinii publicznej.

Wszystkich czytelników informuję, że wolność wypowiedzi i swoboda wyrażania swoich poglądów jest zagwarantowana art. 54 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Artykuł ten gwarantuje również prawo do informowania o działalności osób pełniących funkcje publiczne.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kancermeister Konstytucja wyraźnie  wskazuje, że decyzja sądów jest conajmniej...
  • @noo Wydupcyli? Na razie to dali klapsa małemu oddziałowi V kolumny. Pobudka mam nadzieję...
  • @misiu "Wychowanie" sędziego zaczyna się podczas od selekcji kandydatów na prawo....

Tematy w dziale Polityka