10 obserwujących
69 notek
42k odsłony
  187   0

Okrzyk przed ciszą

Ponieważ bardzo liczę na to, że jednak do 2023 r., prawdziwe oblicze PO zostanie obnażone przed większą częścią społeczeństwa, niż ma to miejsce obecnie, ponieważ w wyborach parlamentarnych 2023 r., niekoniecznie musi główną rolę odgrywać obecna polaryzacja i mogą wyłonić się nowe siły patriotyczne, a zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego bardzo by obóz ulegania wszelkim wpływom, jak go nazywam, wzmocniło, klecę naprędce notkę przed ciszą wyborczą z napisanych spontanicznie komentarzy, co okraszam swoją grafiką z ostatniej notki, która mogłaby się wydawać jakimś hejtem, gdyby rzecz nie dotyczyła oczywistych polskich interesów i wobec tych którzy je w sposób ewidentny depczą, żadnych względów być nie może. Ale najpierw te komentarze. Pierwszy wobec absurdalnej ( nie może być innej, bo obóz ulegania wszelkim wpływom, tylko na cynicznej propagandzie może bazować, bo na poziomie merytorycznym jest całkowicie skompromitowany ) kampanii dotyczącej programów społecznych PiS, jakoby były one socjalistycznym rozdawnictwem, czy przekupstwem. Dlaczego absurdalnej? W komentarzu uzasadniam to tak:

„Jakie rozdawnictwo do jasnej cholery bo nie zdzierżę. Na czyją rzecz było rozdawnictwo za PO, kiedy podatków nie ściągali i płacili uczciwi spoza  układów, bo co podkreślałem w ostatnich notkach, sam VAT, to wzrost wpływów o 20 mld w ciągu ośmiu lat, a za PiS 60 mld, w ciągu czterech? To kiedy w ten sposób ściągali, o czym każdy wiedział, że są miliardy do przejęcia i PiS o tym mówił w 2015, bo trudno nie wiedzieć, jak w 2013 jest spadek wpływów o 7 mld, mimo wzrostu PKB. To z czego on może wynikać,jak nie z rozrostu szarej strefy i przekrętów, do których ukrócenia nie było woli politycznej, bo rządził obóz ulegania wszelkim wpływom, dlatego to ukrócanie nastąpiło dopiero po zmianie rządów? Z procykliczności na zamówienie w partyjnej ekspertyzie??? Doprawdy jesteście tacy tępi i naprawdę nie rozumiecie na czym polegają podziały w Polsce, mimo trzydziestoletnich doświadczeń? Na tak niezwykle dobitnym przykładzie  polityki energetycznej trzydziestolecia, też nie jesteście w stanie żadnych wniosków wyciągnąć, czy rżniecie głupa przemycając wniosek, że może jednak mimo wszystko, aczkolwiek, to efekt obiektywnych rozważań? Może urodziliście się wczoraj i jesteście infantylnie naiwni wierząc, że tu naprawdę mamy jakiś podział na konserwatystów i liberałów. A świstak siedzi i zawija je w te plasterka. Nie żadne rozdawnictwo tylko wsparcie za trud wychowywania następnych pokoleń i racjonalna alokacja kapitału na miliony, napędzająca popyt wewnętrzny i koniunkturę. Tatuś powiedział, że wam nie potrzeba 500+, to już patrzymy z góry na świat? Pętaki.”

Ostre słowa? Może do kogoś trafią, a jak trafią, to niech sobie da spokój z wyważonymi racjami mędrków Polski okresu postkomunistycznego i zacznie myśleć samodzielnie.

Drugi komentarz na temat rzekomych pisowskich obsesji antyniemieckich. Uwaga padają tam mocniejsze słowa, niż w książce J. Kaczyńskiego na temat Angeli Merkel, także przeznaczone są tylko na użytek wewnątrz polskiej debaty, dla ludzi świadomych faktu, że póki co w Polsce żyją:

   „Skasować Trójmorze, Baltic Pipe, nie spiskować z USA przeciwko NS II, płynąć w niemieckim nurcie, składać hołdy w Berlinie, żeby każdy wiedział kto ma przewodzić i gdzie jest decyzyjne centrum, wykończyć LOT i opchnąć Lufthansie, może być za pośrednictwem waszej mafii stojącej za słupem Marcinem P., a nie jakieś CPK na peryferiach państwa teoretycznego niemieckiej strefy wpływów. Żadnych technologii nie rozwijać, jak chcecie dostać parę reklamówek marek i mieć dobry piar w mediach Axel Springer. Skasować politykę zagraniczną, a ludowi powiedzieć, że to polityka piastowska, a nie jakaś jagiellońska mocarstwowo - nacjonalistyczna, to dostaniecie porządne klepniecie w plecy i lud będzie się cieszyć, że was lubimy i macie demokrację i praworządność. Nie wiem czy odszkodowanie za przekupienie KLD i zrównanie z ziemią w pierwszej kolejności całej elektroniki po wrogich przejęciach, to nie byłaby kwota dużo mniejsza od tej za II wojnę, jaka się nam należy. A w każdym razie niech nie płacą, ale skończą wpływać, bo niech się kiedyś nie zdziwią, że Sahra Wabenknecht ma większe możliwości, niż by się mogło wydawać. Komunistka? I tak lepsza, niż banda kompradorów i aferałów z KLD/UD/UW/PO. Jak stracą możliwość  obsadzenia rządów partią pruską, może zaczną nas po partnersku traktować i zrozumieją, że silna Polska jest w interesie Niemiec i całej UE. Nie
wcześniej.”

Jeszcze pisałem trochę na temat wojny ideologicznej, jaką się nam tu w ramach tworzenia wygodnych podziałów serwuje, ale w kilku komentarzach, których już tu nie będę sklejał. Powiem tylko, że kiedyś po youtube krążył filmik byłego agenta KGB, który uciekł do USA i zdradzał kuchnię celów działalności wywiadowczej wobec wrogiego państwa. Otóż te cele sprowadzały się do zaogniania podziałów i konfliktów na tle światopoglądowym i religijnym i ja mam prawo podejrzewać, że tamte instrukcje są aktualne i w Polsce realizowane, aczkolwiek ta oparta na emocjach polaryzacja jest wygodna dla sił opozycyjnych wobec partii konserwatywnej i do ich pogłębiania żaden wywiad nie musi tu nikogo szczególnie namawiać. Załamują ręce nad „nienawiścią” Cejrowskiego, czy kto tam co powiedział ci wrażliwcy na cudzą krzywdę, a jednocześnie w sposób nieustanny i narastający szerzą pogardę wobec ludzi wierzących w Boga, dla których kościół jest istotą tej wiary, jako do ciemnoty na wymarciu, która w przeciwieństwie do młodych, nie przejrzała czym jest kler ta banda pedofili. Robią sceny seksu oralnego z papieżem w roli głównej i mają pretensje, że ktoś to ocenia nie znając kontekstu??!!?? Jakby poznali kontekst, ich ocena zmieniła by się natychmiast, no chyba, że nie dojrzeli do europejskości, to należy ich ustawić  w jednym szeregu z bandą ciemnych moherów skazanych na wymarcie, jak dinozaury, z którymi tak dzielnie walczyli przodkowie Ewy Kopacz. Krótki dialog będący tego przykładem miałem tutaj: https://www.salon24.pl/u/zbigniewkuzmiuk/1062016,12-lipca-wybor-pomiedzy-karta-rodziny-albo-karta-lgbt

Ale dobra, bo nie zdążę przed ciszą. Na tej grafice nie ma tak naprawdę nic wykraczającego poza ramy przyzwoitości. Koryto, jako symbol głównego celu politycznego, to dla nikogo żadna nowość, a te trzy świnki naprawdę stanowią fundament siły politycznej obozu postkomunistycznego.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale