Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
7 obserwujących
284 notki
171k odsłon
1366 odsłon

Polska bitwa z Koronowirusem, uaktualnienie #1 (26.03)

Wykop Skomentuj109

Uzupełnienie do wczorajszej notki która w swoim oryginalnym brzmieniu jest zaraz pod spodem.

1. Na koniec dnia mamy dzis (26.03) 1163 przypadków czyli 112 wiecej niż wczoraj  gdzie bylo 1051.

2. Zalożenia wczorajszej dyskusji nie zmieniaja siȩ również powiekszony o jedno daną wczorajszy zbiór piȩciu danych jest zbiorem sześciu-danych dziś i opisuje siȩ bardzo podobna linia Y=129.67x - 263.1 gdzie wczoraj bylo Y= 129.7x – 263.4, czyli wspolczynnik nachylenia lub tanges ten sam

3. Prognoza na niedziele pozostaje niezmieniona i wynosi dziś 1682, gdzie wczorajsza prognoza bez uwzglȩdnienia dzisiejszych danych tez wynosiła 1682.

4. Nieprawdopodobnie blisko i mysle ze to jest tak zwany fuks. Zobaczymy jutro.


Oto link do wczorajszej dyskusji https://www.salon24.pl/u/dotca/1030931,polemika-z-notka-blogera-balticca a oto  wczorajsza notka:

Przed wszytkim dziȩki wielkie dla @Balticc za skrupulatną działalność gromadzenia i uzupełniania danych, chyba 2 x dziennie. Tym samym korzystam z tych danych, które pan zakumulował w swojej notce, dla swoich obliczeń, bo dość dokladnie zdaje siȩ dokumentują one ilości nowych zachorowań w skali dziennej i tym samym kumulacyjną. Na dzień dzisiejszy mamy 1051 przypadków potwierdzonych co jest rozumiane przeze mnie jako przypadki z wirusem i objawami choroby spowodowanej wirusem jednocześnie.

Aczkolwiek na początku pańskiej analizy dane dość ładnie układały siȩ w prostą y=ax +b, to teraz od kilku już dni, nie ma dlużej tej potrzeby ani też korzyści próbując te dane “prostować” bo one w prostą układać siȩ nie chcą.

Otóż, na moje oko wzrost zdaje sie nie być w dalszym ciagu liniowym i zdajȩ siȩ widocznie, lecz w małym stopniu przyspieszać co widac na załączonym poniżej wykresie, gdzie wartość na osi X odzwierciedla dni kolejne od daty pierwszego (u nas pomiaru) czyli od daty 16 Marca, a dzisiejszy odczyt na osi X=10 koresponduje z datą dzisiejszą, dziesiȩć dni później czyli 25 Marca.

image

Ktoś może to zaokraglać i szukać funkcji wykładniczej niewiadomo jakiej, jednak ja bȩdąc jak zwykle zwolennikiem opisywania świata w sposób prosty znaczy na chłopski rozum to zamiast jednej funkcji jakiejś tam, postanowilem opisać fenomen wzrostu za pomoca dwóch funkcji liniowych pierwsza dla piwerwszych 5 danych X. Oto ona:

image druga linia prosta od dnia szóstego do dziesiątego włącznie. I dlatego dla moich potrzeb, od nia dzisiejszego w moich przewidywaniach bȩdȩ siȩ posługiwał linią y=129.7x - 263.4 która wygląda tak:

image

Zgodnie z tym w niedzielȩ 29 Marca, która bȩdzie 15 dniem “badania” oczekujȩ ilości potwierdzonych zarażen w ilosci

Y= 129.7 x 15 – 263.4

Czyli 1682 potwierdzonych zarażen.

Mam jednak nadzieje że bȩdzie ich mniej jako że własnie mija 2 tygodnie od czasu zaostrzeń i teoretycznie (podkreślam teoretycznie) ktoś może oczekiwac że przy 100% dyscyplinie społeczństwa w izolacji jednego od drugiego, przenoszenie wirusa powinno być zatrzymane 2 tygodnie temu. Ale oczywiście tak nie jest.

Wykop Skomentuj109
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości