DotCa DotCa
294
BLOG

Morawiecki z Kaczyńskim jadą do Kijowa. Czy widzieli film Ukraine on Fire?

DotCa DotCa Polityka Obserwuj notkę 12

Film Ukraine on Fire (2016) który spowodował skasowanie Oliver Stone’a, szczegółowo opisuje kształtowanie się ukraińskiego nacjonalizmu. Więc co niektórzy nie zdążyli go obejrzeć.

Film opowiada o wydarzeniach takich jak hetmanat kozacki, rewolucja rosyjska (1917-1921), okupacja Ukrainy przez wojska niemiecko-austriackie, traktat brzesko-litewski, włączenie Zachodniej Ukrainy do ZSRR, kolaboracja ukraińska w czasie II wojny światowej , Wielka Wojna Ojczyźniana, masakra wołyńska, wydarzenia w Babim Jarze, lata 90., pomarańczowa rewolucja, rewolucja ukraińska 2014, referendum w sprawie statusu Krymu, konfrontacja w Odessie, wojna w Donbasie, katastrofa MH17 i inne wydarzenia.

W filmie prezydent Rosji Władimir Putin, były prorosyjski prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko, a także amerykański dziennikarz Robert Parry udzielają wywiadów, gdzie głównie zadającym pytania jest sam Oliver Stone. (tlumaczone z wiki)

Oto link do portalu Rumble, wkleic sie tu nie da bo Rumble jest tez skancelowane przez dobrych ludzi:

https://rumble.com/vwxj95-from-executive-producer-oliver-stone-ukraine-on-fire.html

Film zrealizowany w 2016 został usunięty z YouTube kilka dni temu, w związku z pro-putinowskim charakterem i anty-ukraińską "propagandą". (to moja interpretacja kasacji).

Stone zdobył Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany jako scenarzysta Midnight Express (1978) i napisał remake filmu gangsterskiego Scarface (1983).

Stone osiągnął rozgłos jako scenarzysta i reżyser dramatu wojennego Pluton (1986), który zdobył Oscara dla najlepszego reżysera i najlepszego filmu. Pluton był pierwszym w trylogii filmów opartych na wojnie w Wietnamie, w których Stone służył jako żołnierz piechoty. Kontynuował serię filmami Born on the 4th of July (1989) — za który Stone zdobył drugiego Oscara dla najlepszego reżysera — oraz Heaven & Earth (1993).

Inne prace Stone'a obejmują dramat Salvador (1986) oparty na salwadorskiej wojnie domowej; dramat finansowy Wall Street (1987) i jego kontynuacja Wall Street: Pieniądze nigdy nie śpią (2010); biograficzny film Jima Morrisona The Doors (1991); satyryczny czarny film kryminalny Natural Born Killers (1994); trylogia filmów opartych na amerykańskiej Prezydencji: JFK (1991), Nixon (1995) i W. (2008); i Snowden (2016).

Oto proputinowska sobaka w calej krasie:DotCa
O mnie DotCa

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka