11 obserwujących
135 notek
86k odsłon
1179 odsłon

Trumpa z Bidenem walka na dystans. Skrót z wczorajszego wieczoru

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj36

Wczoraj, o 8:00 pm odbyły się dwa osobne spotkania Donalda Trumpa i Joe Bidena z wyborcami... Przy pośrednictwie moderatorów, odpowiadali na pytania wyselekcjonowanych wyborców z różnych stron sceny politycznej w USA... W tym samym czasie, ale w innych miejscach. 

Zmieniałem co kilkanaście minut kanały; z anty-Trumpowej MSNBC na anty-Trumpową ABC, żeby mieć orientację co do przebiegu obu odpytywań i ich stylu... Po godzinie program z Trumpem skończył się, na ABC Biden opowiadał dalej, prawie przez następną godzinę. Przerzucałem z ABC na FoxNews, aby posłuchać komentarzy. 

Prezydent Donald Trump mówił przed kamerami telewizji NBC News, na kanale MSNBC, w Perez Art Museum Miami, z moderatorka Savannah Guthrie z kanału MCNBC. Guthrie jest znaną prezenterką i zagorzałą Demokratką, a na różnych kanałach telewizji NBC zawsze zwalczała Trumpa, z dużą energią i wprawą... Jako moderatorka była wobec Trumpa agresywna i czasami nie dawała mu dojść do głosu; trzeba jednak przyznać, że dyscyplinę dyskusji na tym pojedynku utrzymywała. Wobec Prezydenta była zdecydowanie „unfriendly” 

Demokratyczny kandydat na prezydenta, były wiceprezydent Joe Biden, odpowiadał na pytania wyborców w studio ABC News, w National Constitution Center w Filadelfii. Moderator, George Stephanopoulos z telewizji ABC ułatwiał życie Bidenowi jak mógł, żeby nigdy nie znalazł się w opałach... Biden mówił wartko i sprawnie, tylko kilka razy się poprawiając, było widać i słychać, że był dobrze przygotowany. 

Stephanopoulos jest popularnym komentatorem politycznym, chwalonym za obiektywizm. W rzeczywistości, podczas kilku wywiadów z Trumpem w tym roku, wykazał duża zręczność w formułowaniu podchwytliwych pytań i stawiania prezydentowi zarzutów... Dla Bidena, Stephanopulos był bardziej niż „friendly”

  Joe Biden odpowiadał na niemrawe pytania moderatora i wyborców, głównie dotyczące jego stanowisko w sprawie zamiarów rozszerzania Sądu Najwyższego. Jest to stawiany Bidenowi zarzut  chęci zwiększenia liczby sędziów Sądu Najwyższego, przez zasiedlenie go sędziami-Demokratami.

Ani Stephanopoulos, ani publiczność nie pytali Bidena o jego syna, Huntera, i o "bombie" którą zdetonował ostatnio New York Post, w doniesieniu  o e-mailach, które łączyli go z interesami Huntera na Ukrainie. 

Prezydent Trump stanął w obliczu grillowania przez moderatorkę NBC w temacie koronavirus, podatków i białej supremacji . Potem doszły tematy, takie jak - czym zastąpi Obamacare, kiedy zapłaci zaległe podatki, i jak sobie wyobraża pokojowe przekazanie władzy gdy wybory przegra. 

Wydarzenie zakończyło się podziękowaniem Stephanopoulosa i publiczności za zadawanie dobrych pytań. "Myślę, że zrobiłeś usługę dla naszej demokracji dziś wieczorem", kotwica  powiedział moderator. Trudno było doszukać się entuzjazmu dla przesłuchiwanego kandydata

Dla kontrastu, na końcu imprezy Trumpa, zadająca pytanie kobieta powiedziała Prezydentowi komplement - "Dobry wieczór, panie prezydencie. Muszę powiedzieć, że ma Pan wspaniały uśmiech", powiedziała Paulette Dale, sama promieniując uśmiechem... "Jesteś taki przystojny, kiedy się uśmiechasz", dodała. 

Trump podziękował Dale, a publiczność oklaskiwała ten znak afektu dla Trumpa. 

W następny czwartek, 22 paździenika w Nashville, Tennessee, ma się odbyć ostatnia walka przedwyborcza, tym razem "prawie" w zwarciu.                                                                                                                                                                    

"Spodziewam się tam być", powiedział Biden, jednocześnie podkreślając znaczenie testów. i ich rolę w tej debacie... Media obawiają się, że Trump może Bidena zainfekować.

Obszerniejsza relacja z tych obu wczorajszych wydarzeń, zasługuje na osobny artykuł,

Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka