16 obserwujących
187 notek
150k odsłon
1010 odsłon

Przystawki z oślej ławki z USA - ale nie chodzi o Trzech Króli

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj16

Przystawki z amerykańskiej oślej ławki – przed 6 stycznia 2021, ale nie chodzi o Trzech Króli , bynajmniej. W tym dniu elektorzy mają rozstrzygnąć wyniki yborów.

Wydziobuję wypisy z kilku prasowych źródeł republikańskich, w dodatku pro-Trumpowych. 


Szefowie Kongresu USA przd ostateczną bitwą wyborczą 

"Pierwsza sesja legislacyjna Nowego Roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych w poniedziałek to ostatnie wysiłki zmierzające do obalenia listopadowych wyborów, które doprowadziły do zwycięstwa prezydenta-elekta Joe Bidena."

Republikański senator Josh Hawley z Missouri planuje wprowadzenie sprzeciwu wobec certyfikacji głosów Kolegium Wyborczego; jest to ostatni krok wymagany do przeprowadzenia formalnej inauguracji.

Najwięcej, co można zyskać dzięki temu posunięciu nad którym należy głosować, to opóźnienie przekazania władzy i utrzymanie prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu nieco dłużej; prawodawcy, którzy popierają ten wysiłek, liczą na zdobycie punktów politycznych razem z milionami Amerykanów, którzy popierają Trumpa.


Amerykański senator Cruz dołącza do bloku republikańskiego, aby sprzeciwić się zwycięstwu Bidena

"US Senator Ted Cruz w sobotę powiedział, że będzie wśród kilkunastu republikańskich senatorów, którzy będą kwestionować prezydenta-elekta Joe Biden zwycięstwo, gdy wyniki Electoral College są zebrane w Kongresie w przyszłym tygodniu - w dużej mierze symboliczne posunięcie, które ma niewielkie szanse na zapobieganie Biden z objęcia urzędu. "

Wpływowy senator (R) z Texasu  chce dołączyć do senatora Josa Hawley, który na początku tego tygodnia stał się pierwszym członkiem posiedzenia Senatu który ogłosił, że będzie kwestionować wynik wyborów. Wielu Republikanów w Izbie Reprezentantów USA również planuje zakwestionowanie głosowania. 

"Cruz dołączył w oświadczeniu podał listę innych senatorów - Ron Johnson, James Lankford, Steve Daines, John Kennedy, Marsha Blackburn, Mike Braun, wraz z Cynthia Lummis, Tommy Tuberville, Bill Hagerty i Roger Marshall, z których wszyscy zostaną zaprzysiężeni jako senatorowie w niedzielę w nowym Kongresie." 

W oświadczeniu, Cruz i inni senatorowie powiedzieli, że zamierzają głosować, aby odrzucić wyborców ze swing states, które były w centrum twierdzeń prezydenta Donalda Trumpa o oszustwach wyborczych i zaaferują powołanie komisji do zbadania roszczeń oszustwa na zasadzie nadzwyczajnej.

Biden ma zostać zaprzysiężony na urząd 20 stycznia.


Przeciwstawiając się Trumpowi, kierowany przez Republikanów Senat USA naciska, aby obalić jego weto

Koledzy prezydenta Donalda Trumpa Republikanie w Senacie USA podjęli kroki w celu obalenia jego weta w sprawie ważnej ustawy obronnej, w rzadkiej sesji sylwestrowej w piątek i wręczyli mu poważną naganę 20 dni przed opuszczeniem urzędu.

Republikańscy prawodawcy w dużej mierze stali przy prezydencie podczas jego burzliwych czterech lat w Białym Domu. Od czasu przegranej w listopadzie reelekcji, Trump żle wypowiedział się na ich temat za to, że nie poparli w pełni jego postulatów o oszustwa wyborcze.

Kierowany przez Republikanów Senat wezwał do poparcia 740 miliardów dolarów National Defense Authorization Act (NDAA), którego Trump nie podpisał z powodu zbyt dużych ulg podatkowych i ochrony prawnej dla firm technologicznych BigTech. 

"Słabe i zmęczone republikańskie przywództwo pozwoli przejść złemu Defense Bill , powiedział Donald Trump  w tweets w tym tygodniu, dodając: Chyba że Republikanie mają death wish (życzenie śmierci) "

Przedstawiciele McConnell nie odpowiedzieli na zapytanie Reutersa, proszące o komentarz w sprawie planowanych manewrów, które mogłyby wywołać długą debatę w Senacie, ale nie mają szans na obalenie wyników. 

2020 jest ostatnim rokiem korzyści z Trump Tax Cut

Sezon podatkowy w USA zakończy się 15 kwietnia 2021.

Potencjał nowej administracji Bidena może siać spustoszenie w ustawie podatkowej  Trumpa, która obniżyła miliardy podatków dla ludzi, głównie z klasy średniej. 

Ważne jest, aby skorzystać z Obniżki Podatku Trump w następnym zgłoszeniu jak najszybciej.  Każdy z uprawnionych może łatwo się stać jednym z 125 milionów Amerykanów, którzy mogą znacznie obniżyć swoje podatki lub nawet zapłacić ZERO podatków federalnych za 2020, dzięki prezydentowi Trumpowi i jego ustawie podatkowej, która jeszcze obowiązuje. "

Zapowiedziane przez  salonowi blogerząć dziesiątki tysięcy dolarów z kieszeni podatników w następnych latach.

skich grach i gierach 

Wnioski o republikańskich grach i giekach, niech sobie polscy blogerzy dośpiewają, o ile ich temat zainteresuje. 

Polityczna republikańska ławka stała się oślą ławką... Niektórym salonowym blogerom przypominam, że osioł jest symbolem Partii Demokratycznej,


That’s all folks.


Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka