19 obserwujących
202 notki
179k odsłon
  4317   0

Trumpa pamięci rapsod konieczny - czego nie chciał wiedzieć świat

Po dzisiejszym opuszczeniu Białego Domu przez Donalda Trumpa i inauguracji kolejnej prezydentury przez Joe Bidena, poczułem się jakoś tak - dziwnie... Coś chciałbym powiedzieć i coś napisać, w amerykańsko-polskim nastroju... Pamiętam dawną Amerykę, która przyciągała miliony łasych na "american dream"... Pośnić nić sobie, chociaż trochę.

Lekko starsi salonowi blogerzy może trochę pamiętają „Bema pamięci rapsod żałobny”, przejmująco śpiewany przez Niemena...

„Bema pamięci żałobny rapsod”, to wiersz Cypriana Kamila Norwida z 1851 poświęcony zmarłemu rok wcześniej generałowi Józefowi Bemowi;  wspominajcy średniowieczno-rycerskski pogrzeb bohatera, który mitologizuje postać generała Bema i ma charakter rapsodu, utworu podniosłego, opiewającego doniosłe wydarzenia .

Mottem utworu są słowa przysięgi wypowiedzianej przez kartagińskiego wodza Hannibala: "Iusiurandum patri datum usque ad hanc diem ita servavi („przysięgi złożonej ojcu aż po dziś dzień tak dotrzymałem”). 

Nawiązuję do tytułu rapsodu i jego motta... Tym bardziej, że S24 zalewa słowotok zanieczyszczający inną pamięć, na którą Donald Trump zasługuje.

„Jak włóczniami przebite smoki, jaszczury i ptaki

Jako wiele pomysłów, któreś dościgał włóczniami

Idą panny żałobne

Jedne podnosząc ramiona

Ze snopami wonnymi, które wiatr w górze rozrywa

Drugie w konchy zbierając łzę co się z twarzy odrywa...”

Wielu Amerykanom łza się z twarzy odrywa. Z patosem lub bez, 45 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki sprawiedliwej oceny potrzebuje... Można mieć nadzieję że napisze ją historia.

Dzień inauguracji nowego, 46 prezydenta... Fanfary, bicie dzwonów, telewizja pracuje, tłumy szaleją (?)... Może trochę.

Te same tłumy, które głosy mediów mediów wyły „ukrzyżuj go”; przez te same usta krzyczą teraz nowemu prezydentowi „sieg heil!”

Czy przesadzam – jeśli tak, to tylko trochę

Stary prezydent odchodzi; zwyciężony, ale nie pobity. Nowy prezydent ustami mediów obwieszcza światu – „wraca nowe”...

Wice-Prezydent, w ostatnich chwilach swojego urzędowania pisze –

Vice President Mike Pence said in a tweet Sunday he's "proud" that the Trump administration did not get the United States involved in a new war over the past four years.

Tłumaczę dalszą część twittowania Pence’a 

" Z dumą przypominam fakt, że nasza administracja jest pierwszą od dziesięcioleci, która uchroniła Ameryki od nowej wojny",  To jest pokój dzięki sile prezydenta Trumpa".

Wcześniej w niedzielę, Pence odwiedził wojska stacjonujące w Fort Drum, NY, gdzie powiedział to samo... Potwierdziała to North Country Public Radio, ale poza Newsmax, inne agencje tego nie podały.

Głosów polityków i komentatorów stających w obronie Trumpa i przypominających jego zasługi dla Ameryki jest wiele, ale są zagłuszane trąbami jerychońskimi większości mediów worldwide.

“Polls Manipulated to Hurt Trump as He Exits”

“Trump’s pollster John McLaughlin cautions that "the anti-Trump media has gone back to skewing polls to lower the President’s job approval and create the false impression that Americans want to impeach President Trump.”

„Ankieter Trumpa John McLaughlin zwraca uwagę, że anty-Trump media wróciły do wypaczania sondaży w celu obniżenia zatwierdzenia pracy prezydenta i stworzyć fałszywe wrażenie, że Amerykanie chcą impeachmentu prezydenta Trumpa.”

„Ostatnie, jak zwykle stronnicze sondaże Paw Research, CBS, Politico Morning Consult Poll , albo sondaże CNN, pokazują gwałtowny spadek aprobaty Trumpa. Jedynym odstającym, co oznacza, że jedynym uczciwym sondażem - jest Rasmussen, który pokazuje, że prezydent utrzymuje 48% poparcia dla pracy.”

Sondaże są tendencyjne, bo są echem tego samego głosu nadającego z tego samego studia - Trump stracił całe swoje poparcie i opinia publiczna chce go usunąć. " - pisze Newsmax News.

Trudno jest dotrzeć na necie do żródeł, które mają o Trumpie odmienne zdanie...


Słowa głupek”, „idiota”, „debil”, „pomarańczowy Hitlerek” czy „niedorozwinięty faszysta” i wiele innych epitetów, pojawiają się w opiniach komentatorów i redaktorów w CNN, MSNBC, ABC, NYT, WP i większości mainstream and social media tak często, że ich widzowie, słuchacze i czytelnicy opinie te przejmują i z nimi się utożsamiają... W Polskich mediach i na S24 karierę zrobił przydomek "Trumpek".

Jak to się stało, że przeciwnicy i wrogowie oraz jego fałszywi przyjaciele, potrzebowali aż 4 lata, żeby się pozbyć takiego nieudacznika i takie zero w polityce?... To jest pytanie za milion punktów, na które media z odpowiedzią się nie kwapią... Dlaczego trwało to tyle lat i dlaczego, aby go pokonać, trzeba aż było użyć broni masowego rażenia?


Donald Trump urodził się 14 czerwca 1946 roku w Nowym Jorku w dzielnicy Queens. Był czwartym dzieckiem nowojorczyka Freda Trumpa i pochodzącej ze Szkocji Marry Anne MacLeod.

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka