24 obserwujących
234 notki
217k odsłon
  922   2

"Breaking news" prosto z Ameryki - zebrane z medialnych bruków

Z Internetu
Z Internetu

Trochę się denerwuję... Na salonowych witrynach ruch jak w dworcowej poczekalni... Wszyscy niespokojni, każdy na jakiś pociąg czeka.

Postanowiłem sprawdzić swój Salonowy status... W katalogu blogów figurowałem kiedyś na Salonie pod tytułem „Teoria dziobania”... Stwierdzam – tytuł jest... Przedstawiłem się wtedy jako „hodowca kur, ekolog i Ziemianin”... Żeby nie było wątpliwości dodałem – osobnik „obyty, wyczesany i umyty. Kocha kury i koguty”... O tym nikt się na Salonie nie dowiedział bo po kilku próbach i odsłonach, zrezygnowałem.

Na liście blogów sprawdzam kolejnego nicka „@dziobaty”... Oblewa mnie zimny pot... już mnie nie ma...

Ale Zosia uspokaja – nieporozumienie jakieś... W części Treści, nadal istnieję... Przeliczyłem – razem 221 notek przez 10 miesięcy... Trochę tego było...

Teraz staram się być ostrożny, bo licho nie śpi... Do 15 maja zostało jeszcze kilka dni; więc – póki Ziemia kręci się (a Ziemia jest uparta), ponownie wciskam się na Salon, tym razem z amerykańską notatką informacyjną.

Już jakiś czas temu doradzałem Adminowi, żeby obok Salon24 News (przez duże N), wypromował również inne salonowe działy - Salon24 Polityka, Salon24 Społeczeństwo, Salon24 Naród, Salon24 Zdrowie, Salon24 Moda i Styl...

I żeby też zaczął na Salonie życzliwie pouczać Czytelniczą i Komentatorską Brać – co, jak, kiedy i dlaczego... Tak naprawdę - ludzie to lubią, bo wiedzą że wskazówek bardzo potrzebują... Byleby nie wskazywać zbyt nachalnie.

Zaklinam się stanowczo ale uczciwie; z całą Siłą, Mocą i Światłem jakie mam we władaniu, że cenzurowania i ograniczania swobód obywatelskich nie insynuuję, at all... Żame!

Jako człowiek światowy i obyty zdaje sobie sprawę, że każdy medialny Właściciel, jakąś swobodę ruchów musi mieć; więc jeśli jakiś @bloger za wiele sobie pozwala, trzeba mu pogrozić paluszkiem i pokazać miejsce w kolejce...

Sekcja „Breaking News” jest w życiu każdego medialnego konsumenta najważniejsza... Słowo „breaking” można wymawiać swojsko „bruking”, choć trochę na siłę... Bruk, to bruk – wiadomo o co chodzi... Kiedyś bruk kojarzył się z rewolucją, obecnie zależności rewolucji od bruku, jakoś nikt nie zauważa.

Ale jeśli ktoś się uprze i woli czytać „brejking”, to też dobrze; bo brejking pochodzi od brejku, czyli połamania pojęć... Give me a break!

Cierpliwości Administratora nadużywać nie chcę, więc szybko wyjaśniam „w cziom’ dieła”...

Mimo wszelkich odds, z amerykańskimi njusowymi wiadomościami będę chciał chciał z Salonem dzielić się.. Przeważnie tymi, z Forydy, only... A pisać o czym jest... Aligatory szczękami kłapią na potęgę, rekiny też zęby ostrzą, ale pelikan tylko w drzewo stuka... Bardzo ciekawie jest tu być - żyć, nie umierać.

Na wszelki wypadek będę się streszczał i przesadnych amerykanizmów w tm przekazie unikał... Po to, żeby zostać lepiej zrozumianym, bez podejrzeń o nadużycia... Nie palę, ale przyznaję, że (od czasu do czasu) pociągnąć z flaszy potrafię... Polskie słowo każdy odczytać potrafi.

Kilka doniesień na aktualne tematy.


Środa, 5 Maja 2021, w NewsmaxPolitics -

"Facebook Board Upholds Trump Ban But Orders New Review"

Rada Nadzorcza Facebooka postanowiła w środę rano utrzymać zawieszenie konta byłego prezydenta Donalda Trumpa, ale Zarząd zarządził również nowy przegląd "bezterminowego zawieszenia", który ma się odbyć w ciągu sześciu miesięcy, pozostawiając drzwi do przyszłego przywrócenia Trumpa na Facebooku, nieco otwarte.

Zarząd podtrzymał decyzję Facebooka z dnia 7 stycznia 2021 r. o ograniczeniu dostępu ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa do publikowania treści na jego stronie na Facebooku i koncie na Instagramie".

"To, co zrobił Facebook, Twitter i Google, jest całkowitą hańbą i wstydem dla naszego kraju", powiedział w oświadczeniu Trump.

Dramat w mediach społecznościowych wyciszający siedzącego prezydenta, który pozostaje wiodącym pretendentem do ponownego kandydowania na urząd w 2024 roku, sprowokował klarowne wezwanie dla wielu Republikanów do zwarcia szyków; zwłaszcza tych polityków, którzy mogli obawiać się siły politycznej władzy firm medialnych, w szczególności społecznościowych.


Według Fox News, który jako pierwszy podjął ten temat już miesiąc temu -

“Trump Launches New Platform to Communicate With Followers”

We wtorek, były prezydent Donald Trump uruchomił nową platformę internetową do komunikowania się ze swoimi zwolennikami online po tym, jak został wykluczony z Twittera, Facebooka i innych platform społecznościowych, po „ataku trumperskiej tłuszczy, 6 stycznia 2021, na budynek Kapitolu w USA.”

Nowa platforma, o nazwie "From the Desk Of Donald J. Trump", jest widoczna na stronie www.donaldjtrump.com/desk i pozwala Trumpowi na publikowanie komentarzy, zdjęć i filmów. Obecnie, strona jeszcze nie zezwala na komentowanie postów Trumpa.... Za uruchomieniem witryny stoi firma Nucleus, z udziałem Brad Pascale, byłego menadżera kampanii wyborczej Donalda Trumpa.

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka