25 obserwujących
327 notek
294k odsłony
  698   2

Sprawy międzynarodowe - czy Sikorski jest idiotą

Z Internetu
Z Internetu
Były szef polskiej dyplomacji i członek Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski podziękował USA za dobrą robotę w sprawie uniemożliwienia dostaw gazu z Rosji do Niemiec. Trwają spekulacje dlaczego to zrobił oraz ustalenia że wina spada na Rosję.

W ostatnich dniach w krajowych i międzynarodowych mediach, również na Salonie jest pełno doniesień o wpisach Radka Sikorskiego na Twitterze oraz komentarzy i spekulacji, dlaczego napisał „tak a nie inaczej”.

Wszyscy wiedzą, że tweet byłego szefa polskiej dyplomacji odbił się szerokim echem w krajowych i zagranicznych mediach, gdyż w spekulacjach na temat przyczyn wycieków z gazociągów Nord Stream na Bałtyku, nikt wcześniej nie napisał wprost, że sprawcami mogą być Amerykanie... Większość europejskich i amerykańskich mediów już zdecydowała, że wybuchy są sabotażem ze strony Rosji.

Na salonie pojawiło się kilka artykułów na ten temat, w tym redakcyjny -” Sikorski wywołał międzynarodowy skandal. Jego wpis komentują już w USA”

Pod tym i innymi artykułami dziesiątki, jeśli nie setki komentarzy… „Dlaczego Sikorski "zrobił laskę" Rosji”?... „Bałwan Sikorski nadepnął na grabie ... Amerykańska dyplomacja i służby mu tego nie zapomną” …” Potwierdzasz, że Sikorski to debil?” .... ” Jeżeli po tym skandalu ta ustosunkowana żona nie zostawi tego idioty i nie wyjedzie to będzie oznaczało, ze ten wpis to nie wpadka kretyna”.

W jednym z komentarzy podsumowanie. Sikorski to zrobił bo – (A). nienawidzi USA lub po prostu woli opcję niemiecko-rosyjską… (B). nienawidzi PiS, więc szkodząc Polsce i USA szkodzi polskiemu rządowi, czyli PiS… (C). z głupoty - myślał, że "robi laskę" USA, a zrobił rosyjskiej propagandzie… (D). Rosja mu za to płaci (lub robią to Niemcy).

Więc kto właściwie gazociąg podziurawił? - (A). Amerykanie; (B). Rosjanie; (C) Niemcy; (D) nieznani sprawcy?

Z amerykańskiej prasy ostatnich dni –

Daily Caller„Thank You, U.S.A. – Why is Poland’s EU Rep Cheering North Stream Potential Sabotage?”

Washington Examiner“Polish politician suggests US sabotaged Russia-Germany gas pipelines”

Czyli - polski polityk zasugerował, że Stany Zjednoczone stoją za sabotażem dwóch gazociągów Nord Stream łączących Rosję z Niemcami.

Co napisał na Twitterze poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski, udostępniając zdjęcie wycieku Nord Stream w Morzu Bałtyckim?... Poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski napisał – „Thank you, U.S.A.” Period.

Sprawa stała się kłopotliwa - Sikorski, który wcześniej pełnił funkcję ministra obrony i spraw zagranicznych Polski a obecnie służy zarówno jako wybitny mąż stanu w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych oraz starszy pracownik w Centrum Studiów Europejskich na Harvardzie - za przecieki obwinia USA... Nic więc dziwnego, że jego twitty wywołały lawinę komentarzy antyrosyjskich i nie antyrosyjskich obserwatorów.

Polski sekretarz stanu, Stanisław Żaryn, nazwał tweeta "rosyjską propagandą" i "kampanią oszczerstw przeciwko Polsce, USA i Ukrainie".

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre zapytana we wtorek czy administracja Bidena ma informacje na temat przyczyny uszkodzenia rurociągów powiedziała, że nie będzie na ten temat spekulować.

Wczesne przekazywane mediom przypuszczenia wskazywały na możliwe zaangażowanie Rosji, choć nie pojawiły się żadne oficjalne komentarze. Niemiecki serwis informacyjny Spiegla poinformował we wtorek, że na początku tego lata CIA ostrzegła Berlin o możliwych atakach na gazociągi na Morzu Bałtyckim... Niemcy prowadzą własne śledztwo, odrębne od dochodzeń prowadzonych równolegle przez Danię i Szwecję.

Prawie równocześnie, we wtorek 28 września inny ciekawy artykuł -

Breitbart News -” Destroyed Forever’? Nord Stream Gas Leaks Believed to be Deliberate Sabotage”

Wg. BBC, duńska premier Mette Frederiksen oświadczyła, że wycieki gazu, z których jeden miał miejsce na duńskich wodach, były działaniami sabotażowymi...Również wg. BBC, Dyrektor Szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmicznej Bjorn Lund stwierdził, że wycieki były poprzedzone eksplozjami w tych samych obszarach, w tym jedną eksplozją, która zarejestrowała się jako trzęsienie ziemi o sile 2,3 w skali Richtera u wybrzeży wyspy Bornholm.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła również, że incydent był aktem sabotażu i że należy przeprowadzić dochodzenie.

Ale profesor Veli-Pekka Tynkkynen z Instytutu Aleksanteri Uniwersytetu Helsińskiego za przecieki obwinił Rosję, mówiąc: "Nadal trudno powiedzieć w jaki sposób było to zrobione, ale widzę że Rosja we własnej propagandzie przekręca sprawę tak, że za tym atakiem stoją ukraińskie siły specjalne".

Cytat z Breitbart News o Sikorskim -

„Pan Sikorski, członek parlamentu Europejskiego twierdzi, że za wyciekiem stoi USA...Nie jest jasne, czy pan Sikorski, członek globalistycznej, twardogłowej brukselskiej platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, rzeczywiście poważnie przypisywał Stanom Zjednoczonym sabotowanie rurociągów... Niemniej jednak użytkownicy mediów społecznościowych szybko zwrócili uwagę na wcześniejsze uwagi prezydenta USA Joe Bidena na temat jego gotowości do zamknięcia gazociągu za wszelką cenę, jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę.”

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale