10 obserwujących
173 notki
125k odsłon
238 odsłon

Polska na rozdrożu......

Wykop Skomentuj19Powiedziano już wszystko o kandydatach, o wadze tych wyborów, można podjąć świadomą decyzję i wybrać…..

Jan Paweł II, który uczył nas kochać Boga i i Ojczyznę, bierzmując naród polski na krakowskich błoniach w 1979 roku, prosił nas:

„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! (…). Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.”

Dzisiaj wybieramy, czy pójdziemy dalej pod sztandarami Boga, jak to słusznie zauważył Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości, czy też przyjmiemy za swoje, sztandary obce nam cywilizacyjnie i tożsamościowo.

Nie będę już przytaczać żadnych argumentów za i przeciw kandydatom walczącym o najwyższy urząd w naszym państwie. Proszę tylko o chwilę spokojnej refleksji w czasie ciszy wyborczej, o rozważenie do czego chcemy przyłożyć rękę naszym głosem 12 lipca.

Czy w 100 rocznicę „cudu nad Wisłą”, kiedy uratowaliśmy siebie i Europę przed bolszewickim marksizmem, otworzymy bramę marksizmowi i lewactwu, tym razem napływającym do nas z Zachodu, z całym swoim cynizmem i patologią?

To jest wybór cywilizacyjny, z wszystkimi tego konsekwencjami. To nie jest zwykły wybór.

Jaką zwrotkę dopiszemy do sierpniowej piosenki Jana Pietrzaka, kiedy będziemy 6 sierpnia przyjmować prezydencką przysięgę?

Czy wciąż nas stać zachować się dzisiaj jak trzeba, jak Inka, Pilecki, którego córka prosi o głos dla Andrzeja Dudy, jak wielu innych, którzy nie wahali się i wiedzieli co jest słuszne……..

Mam nadzieję, że i ten sierpień będzie nasz, polski, tak jak tamte sierpnie….
Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka