27 obserwujących
403 notki
265k odsłon
  398   1

"Omicron" atakuje - doniesienia z frontu


Witold Gadowski podsumowuje sytuację. Warto posłuchać.Nowy szczep Covid-19, który jak podają media jest trzykrotnie bardziej zaraźliwy,  rozprzestrzenił się w Afryce,  co podał rząd Botswany nazywając nowy wariant „Omicron” COVID-19. Został on wykryty u czterech osób, które otrzymały obie dawki szczepionki na COVID-19.


Wiadomość  wywołała globalny niepokój skłaniając rynki finansowe do gwałtownego spadku i wprowadzenia nowych obostrzeń i zakazów podróżowania. Rynki już wróciły do normy, bo nie taki diabeł straszny jak się okazuje, ale obostrzenia zostają.


Okazało się też, że zaledwie w ciągu kilku godzin po pojawieniu się „Omicron” COVID-19 są już gotowe szczepionki na nowy wariant! 

 Firma Novavax Inc (NVAX.O) podała,  że rozpoczęła  pracę nad wersją swojej szczepionki przeciw COVID-19, tak aby wycelować w wariant wykryty w Republice Południowej Afryki i będzie gotowa do testów i produkcji w ciągu najbliższych kilku tygodni.


Szczepionka Novavax otrzymała pierwszą zgodę na zastosowanie awaryjne szczepionki w Indonezji, a następnie na Filipinach. Inni twórcy szczepionek, w tym niemiecki BioNTech SE i Johnson & Johnson, powiedzieli, że testują również skuteczność swoich szczepionek przeciwko nowemu wariantowi.


Jak widać firmy i nie tylko, uczą się szybko. 

Omicron, o którym dowiedziano się kilkanaście dni temu  jest już zidentyfikowany, zsekwencjonowany, wstrzymano globalne podróże, ogłoszono stany wyjątkowe  i już testuje się szczepionki na ten konkretny wariant.

 

Jeżeli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że firmy farmaceutyczne współpracują z rządami i organizacjami międzynarodowymi, by wytwarzać pandemie, zabijać i kontrolować ludzi oraz zarabiać krocie na sprzedaży bezużytecznych i często niebezpiecznych szczepionek,  to obecnie nie może mieć żadnych złudzeń. No chyba, że mówimy tu o cudotwórstwie firm farmaceutycznych…

 

A tymczasem przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, której mąż pracuje dla Big Pharma, wezwała państwa członkowskie UE do szybkiego wdrożenia dawki przypominającej.


Zapytana, czy poparła grecki rząd w nałożeniu miesięcznej grzywny w wysokości 100 euro (85 funtów) na osoby w wieku 60 lat i starsze, które nie otrzymały szczepionki Covid, Von der Leyen powiedziała, że ​​rozprzestrzenianie się choroby i brak przyjmowania szczepionek w niektórych częściach UE oznacza, że obowiązkowe szczepienia muszą być opcją odpowiedzi politycznej.

 Jak dotąd w UE zidentyfikowano łącznie 59 przypadków wariantu Omicron, z których wszystkie wiązały się z łagodnymi objawami lub były bezobjawowe, a firma Pfizer potwierdziła, że szczepionki niszczą system immunologiczny.

Na pani von der Leyen nie robi to wrażenia.


Obowiązkowe szczepienia nabierają coraz większego rozmachu w państwach członkowskich UE. Doniesiono, że przyszły kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, popiera tę politykę, a sąsiednia Austria debatuje, jak wyegzekwować obowiązkowe szczepienia od lutego.

Jak podają obywatele Austrii już dziś ludzie dostają powiadomienia na skrzynki pocztowe o terminach szczepień, z czego niektórzy już na grudzień 2021 r.

Obecny lockdown dotyczy wszystkich obywateli a nie tylko niezaszczepionych. W ten sposób rząd nie wprost przyznaje, że cała kampania szczepień nie działa. „W ramach nowych obostrzeń nieistotne sklepy zostaną zamknięte, a Austriacy zostaną poproszeni o pracę z domu” donosi The Epoch Times. „Szkoły pozostaną otwarte dla tych, którzy muszą iść, ale rodzice są zachęcani do trzymania dzieci w domu”.


A w dalekiej Australii  armia zaczęła przymusowo przenosić mieszkańców Terytoriów Północnych do obozu kwarantanny w Howard Springs w Darwin, po tym, jak w społeczności Binjari zidentyfikowano dziewięć nowych przypadków Covid-19. Ten ruch nastąpił po ustanowieniu  twardych blokad w społecznościach zarówno Binjari, jak i pobliskiego Rockhole.


„Mieszkańcy Binjari i Rockhole nie mają już pięciu powodów, by opuścić swoje domy” powiedział główny minister Terytorium Północnego, Michael Gunner, odnosząc się do pięciu dopuszczalnych powodów, dla których można uniknąć zamknięcia (kupowanie żywności i zapasów, ćwiczenia do dwóch godzin, opieki lub wsparcia, pracy lub nauki, jeśli nie można tego zrobić z domu, oraz zaszczepienie w najbliższym możliwym miejscu).

 

„Mogą wyjechać tylko na leczenie, w nagłych wypadkach lub zgodnie z wymogami prawa”.

 

„Jest bardzo prawdopodobne, że dziś więcej mieszkańców zostanie przeniesionych do Howard Springs, jako pozytywne przypadki lub bliskie kontakty”, kontynuował, dodając:  „Zidentyfikowaliśmy już 38 bliskich kontaktów z Binjari, ale liczba ta wzrośnie. Te 38 osoby są teraz przenoszone.”

 

„Wczoraj wieczorem skontaktowałem się z premierem. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie około 20 pracowników ADF, a także ciężarówek wojskowych w celu pomocy w przekazywaniu pozytywnych przypadków i bliskich kontaktów – oraz za wsparcie społeczności. Obecnie przeprowadzamy ocenę, jakich dodatkowych zasobów możemy potrzebować od Federalnych, a premier jest gotowy do dalszej pomocy – dziękuję mu za to.”

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale