27 obserwujących
384 notki
258k odsłon
  325   1

Globalizm - prawdziwa historia


Film opowiada historię powstania grupy ludzi, którzy uzurpowali sobie prawo rządzenia światem.

Historię  tę po raz pierwszy odsłonił amerykański historyk, prof. Carroll Quigley, (1910 - 1977),  wykładowca m.in. uniwersytetów w Georgetown, Princetown, a także Harvardu. Wśród jego prac znalazły się dwie książki, w których przedstawiał  kulisy historii naszych czasów. Są to:  "Tragedy and Hope" oraz "The Anglo-American Establishment".

Był historykiem, który poruszał się w kręgach elity politycznej i finansowej i miał dostęp  przez 20 lat  do dokumentów obrazujących powiązania amerykańskich i brytyjskich wyższych sfer.

To z jego książek dowiadujemy się po raz pierwszy o grupie Milnera i genezie jej powstania.


Historia Grupy zaczęła się ponad 100 lat temu od Cecila Rhodesa, jednego z ówcześnie najbogatszych ludzi w Wlk. Brytanii, który we współpracy z Nathanem Rothschildem zdobył ogromny majątek na wydobyciu i handlu diamentami w Afryce Południowej.

Był główną osobą budującą afrykańską część Brytyjskiego Imperium skutecznie przejmując niemalże całą jej wschodnią połowę. Był też założycielem państwa Rodezja i premierem Afryki Południowej.

Jego ambicje nie zatrzymały się na budowie kolonialnej Afryki. Marzeniem było światowe imperium, pod kontrolą świata zachodniego reprezentowanego przez Wielką Brytanię i resztę anglosaskiego świata. W swojej ostatniej woli poświęcił cały swój majątek na stworzenie tajnego stowarzyszenia mającego urzeczywistnić ten cel.

Wszystko zaczęło się w lutym 1891 roku, kiedy to spotkali się w Londynie trzej panowie: Cecil Rhodes, William T.Stead, dziennikarz należący do ruchu Teozoficznego i Reginald Baliot Brett, znany jako Lord Esher, przyjaciel i powiernik królowej Wiktorii VII i króla Jerzego V. Ci trzej mężczyźni zorganizowali tajne stowarzyszenie, które przez ponad 100 lat było największą siłą formułującą kierunki i działania Imperium Brytyjskiego i jego polityki zagranicznej.

Plan organizacji wymagał stworzenia wewnętrznego kręgu “Stowarzyszenie Wybranych” (ang. “The Society of the Elect”), oraz zewnętrznego kręgu, znanego jako “Stowarzyszenie Pomocników”. Wewnątrz stowarzyszenia władza miała być realizowana przez lidera i “Radę Trzech”. Liderem miał być Rhodes, a do rady mieli należeć Stead, Brett i Alfred Milner, który po śmierci Rhodesa w 1902 roku przejął przewodniczenie organizacji.

Przez okres prawie 60 lat, stowarzyszenie było różnie nazywane. Przez pierwszą dekadę mówiło się o “Tajnym stowarzyszeniu Cecila Rhodesa” albo “marzenie Cecila Rhodesa”. W drugiej i trzeciej dekadzie działanie grupy było znane pod nazwą “Przedszkole Milnera” i  “Grupa Okrągłego Stołu”. Od 1920 grupa miała kilka nazw…”grupa Timesa”, “grupa Rhodesa”, “grupa Chatham House”,”grupa Wszystkich dusz” i “koteria z Cliveden” (ang. “Cliveden set”).


Oficjalne organizacje stworzone lub kontrolowane przez Grupę:

1. Stowarzyszenie do badań parapsychologicznych

2. Gazety: The Times, The Observer

3. Grupy Okrągłego Stołu – podstawa kontroli brytyjskiego imperium

4. Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych / obecnie CHATMAN HAUSE

5. Rada Stosunków Zagranicznych CFR w USA, powstała w 1921 roku jako część Królewskiego Instytutu

6. Fabiański socjalizm wraz z Brytyjską Partią Pracy i Londyńską Szkołą Ekonomiczną

7. Instytut Stosunków Rejonu Pacyfiku

8. Liga Narodów

9. Organizacja Narodów Zjednoczonych


Organizacja prowadzona przez Milnera, który stał się jedną z najważniejszych osób w rządzie Wlk.Brytanii, przejęła potężną kontrolę nad bankami i rozlokowała w nich swoich ludzi. Jej koncepcje przeniknęły do tej wpływowej grupy społecznej. Nawet jeśli niektóre z nich istniały w świadomości rządzących to poprzez aktywność Grupy Milnera zostały finalnie ukierunkowane.

Plan Grupy Milnera stworzenia globalnego mocarstwa spotkał się z interesami finansistów dążących do stworzenia światowego systemu kontroli finansowej,  będącego w prywatnych rękach, który będzie w stanie zdominować każdy naród na Ziemi.

Ten system miał być kontrolowany w feudalny sposób poprzez banki centralne działające wspólnie, poprzez tajne porozumienia przedkładane na częstych prywatnych spotkaniach i konferencjach. Wierzchołkiem systemu miał być Bank Rozrachunków Międzynarodowych BIS w Bazylei , prywatny bank będący w posiadaniu i kontrolowany przez światowe banki centralne, które same w sobie były prywatnymi korporacjami.


Plan polityczny tej Grupy zakładał przekształcenie Imperium Brytyjskiego we Wspólnotę Narodów, a następnie w stworzenie globalnego mocarstwa.

Lionel Curtis, pisarz, członek Grupy, który zaproponował to już w 1911 roku wierzył, że jeśli Imperium Brytyjskie umrze w odpowiedni sposób, poprzez rozprzestrzenianie wolności, braterstwa i sprawiedliwości, to narodzi się na nowo w wyższej formie w społeczności światowej. „Umrzyj a narodzisz się na nowo”.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale