E.B E.B
342
BLOG

Leszek Żebrowski o nas

E.B E.B Polityka Obserwuj notkę 31

Podobno na Salonie wieje nudą. Mało jest tematów, które by poruszyły, zastanowiły, były głosem w dyskusji chociaż rozmawiać jest o czym. Nasza sytuacja nie jest dobra.

Oczywiście są blogerzy, którzy swoimi notkami inspirują i w różny sposób zmuszają nas do zajęcia stanowiska, czasem uczą, czasem bawią, choć jest to śmiech szyderczy.

Warto jednak sięgnąć też po głos i opinie spoza Salonu. Można się z nimi zgadzać lub nie, ale warto je wysłuchać, tym bardziej, że to głosy ludzi nietuzinkowych.

Kolega @Piko podał niedawno link do platformy, której nie znałam i na której znalazłam wiele ciekawych artykułów.

A więc gratka dla tych, którym tu nudno. Artykuły są poważne, analityczne, czasem kontrowersyjne w swojej wymowie.

Są też rozmowy zarejestrowane na PL1 TV  z zaproszonymi gości. Taką rozmowę właśnie chcę Państwu zaprezenetować.

Link do wywiadu z Leszkiem Żebrowskim:


https://ekspedyt.org/2024/02/16/zduraczenie-czyli-ta-rzeczywistosc-nas-przerasta-leszek-zebrowski/


A tu fragmenty wywiadu:


"Wojna cywilizacyjna w Polsce trwa od kilkudziesięciu lat.

Po 44-45 roku, gdy nastąpił regres całkowity, czyli rozbicie polskich elit, rozbicie polskich struktur, normalnych partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji, gdy komuna wzięła wszystko.

Mamy później nieudolne próby naśladowania czegoś. Nie wiadomo czego i nie wiadomo z jakiego okresu, czy II RP, kawałki z I RP, jakieś marzenia, jakieś unie zrobimy a to z Litwą, a to z Ukrainą, z Białorusią, nie wiadomo z kim. Natomiast ta rzeczywistość, która jest, to nas przerasta.

Ludzie, którzy nie znają historii, a to jest podstawa, nie rozumieją teraźniejszości i nie mają pojęcia, co będzie w niedalekiej przyszłości.

Wojna cywilizacyjna jest wtedy, gdy walczą ze sobą dwie różne cywilizacje, ale w Polsce tego nie ma. W Polsce mamy mieszanki cywilizacyjne o różnym natężeniu. Z jednej strony jest czegoś więcej, z drugiej strony jest czegoś mniej, ale to się wyrównuje. W Polsce walczyły i walczą cztery cywilizacje.

(…)

Jeśli Minister Sprawiedliwości, były rzecznik praw obywatelskich. Nazywany także ‘rzeźnikiem praw obywatelskich’, bo bardzo wiele przykładów można znaleźć, po której stronie się opowiadał. On mówi, że on wprowadza pewne zmiany, a podstawy prawnej to on dopiero będzie szukał. To robił Lenin. To robił Hitler i jego ludzie. Też szukali później podstawy prawnej. I mieli całe tabuny usłużnych prawników, którzy to reinterpretowali, pokazywali, że aby coś naprawić, to trzeba zepsuć. I to zepsucie jest dobre, bo to my psujemy.

Nasze zepsucie jest lepsze od waszego zepsucia.


Ludzie są całkowicie zagubieni. Nie rozumieją. Oglądają różne dzienniki telewizyjne różnych stacji, oglądają różne tytuły w internecie, ale są jak taka ‘ciemna masa’, jak takie rybki w akwarium (…) ‘Zagubieni we mgle’, ‘Dzieci we mgle’ to byłoby bardzo ładne określenie.

To jest gorzej. Mamy do czynienia ze społeczeństwem, które ‘zdurnowaciało’ całkowicie, zduraczyło się, albo zostało zduraczone. Nie mają narzędzi oceny rzeczywistości. Nie rozumieją tej rzeczywistości, W związku z tym są podatni na hasła. I te hasła im całkowicie wystarczą…

(…)

Okazało się, że istnieje warstwa wewnętrzna ludzi, którzy pójdą z każdą zewnętrzną władzą przeciwko społeczeństwu własnemu, nawet przeciwko własnym rodzinom, dla korzyści osobistych i rodzinnych. ‘Mogę coś z tego mieć, tu i tak wszystko przepadło. W związku z tym tyle, ile wyrwę, ile się nachapię, to będzie moje’."


Zachęcam Państwa do wysłuchania tego wywiadu.


Surowa ocena nas, polityków, społeczeństwa, ale mimo wszystko dająca nadzieję, że nie zginiemy, że w jakiś sposób znajdziemy wyjście z tej, wydawałoby się beznadziejnej sytuacji. 

Czy ta, mniej więcej 1/3 Polaków, która rozumie co się dzieje i dokąd zmierza świat, a my razem z nim, uratuje resztę?  Czy jesteśmy jeszcze w stanie wykrzesać trochę siły i determinacji by zadbać o własny, polski interes, tak jak to robią Węgrzy?

Nie wiem , ale jeśli tego nie zrobimy, to Polska zejdzie ze sceny dziejów już ostatecznie. 

Wierzę jednak, że tak się nie stanie. Bloger @ nieznanynikt podał link do wywiadu z księdzem Markiem Bąkiem. Zamieszczam go tu, bo warto również wysłuchać:


https://pl1.tv/title/pogubilismy-sie-jak-dzieci-pogwalcone/


Film jest bez opłaty.

E.B
O mnie E.B

Konstytucja RP  Art.14 Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Mam na imię Ewa. Na moim blogu można zamieszczać opinie niekoniecznie zgodne z moimi, pod warunkiem zachowania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Oczywiście mam swoje poglądy, ale blogowanie dla mnie, to swobodna wymiana myśli, możliwość dyskusji, formowanie swoich poglądów w zderzeniu z poglądami innych. Wolność nie tylko "krzyżami się mierzy"......

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka