EdithKulpienski EdithKulpienski
382
BLOG

Dlaczego niektórzy z nas nie mogą znaleźć miłości?

EdithKulpienski EdithKulpienski Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 46


Coraz częściej spotykam się z opinią panującą, zwłaszcza wśród młodych mężczyzn, że miłość w realnym życiu nie istnieje. Twierdzą oni, że to twór współczesnego marketingu lub temat filmów romantycznych, piosenek czy baśni. Jednak nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością. Gdyby miało to być prawdą, moim zdaniem, ludzkie życie byłoby smutne i pozbawione sensu...

Skąd więc bierze się taki pogląd? Moim zdaniem, może wynikać z indywidualnych czynników i doświadczeń życiowych każdego z nas. Często jednym z nich jest wcześniejsze złe doświadczenie lub doświadczenia. Ktoś, kto doświadczył bolesnych rozstań, złamanego serca, zdrad, czy innych negatywnych doświadczeń w miłości, może w rezultacie uwierzyć, że miłość jest niemożliwa lub nieistotna. A wielokrotne zranienia mogą prowadzić do utraty w nią wiary.

Również negatywne wzorce miłości i relacji, które obserwujemy w naszych rodzinach w młodym wieku, mogą mieć olbrzymi wpływ na nasze przekonania na jej temat. Jeśli ktoś dorastał w rodzinie, w której panowała niewłaściwa lub toksyczna miłość, może to wpłynąć na jego przekonanie, że prawdziwej miłości zwyczajnie nie ma.

Nie mniejszy wpływ na nasze poglądy na ten temat, mają również pewne społeczne czynniki, takie jak wysoki wskaźnik rozwodów, trudności w utrzymywaniu trwałych związków, czy widoczne napięcia i problemy w relacjach międzyludzkich. Mogą one wpływać na przekonanie, że miłość jest niemożliwa lub ulotna.

Również nasza hierarchia wartości, ma na ten pogląd olbrzymi wpływ. Skupiając się na innych aspektach życia, chociażby takich jak kariera zawodowa, rozwój osobisty czy samorealizacja, a nie na miłości, uważamy, że jej nie ma lub jest czymś, co przeszkadza w uzyskaniu satysfakcji z życia. Wówczas miłość bywa mniej istotna lub nieodpowiednia dla naszych celów i wartości. Jest jeszcze wiele innych czynników wpływających na pogląd, że miłość nie egzystuje, ale nie będę o nich pisać, ponieważ tak naprawdę ilu ludzi, tyle czynników.

Jednak mimo tych wszystkich rzeczy, o których pisałam, nie jest to dzięki Bogu powszechny pogląd i wielu z nas nadal wierzy w możliwość prawdziwej i satysfakcjonującej miłości. Miłość jest złożonym zjawiskiem, które może być różnie doświadczane przez różne osoby. 

Może dlatego nie możemy jej znaleźć, a może istnieją też inne powody, które powodują ten fakt?! Oczywiście istnieje wiele różnych powodów, dla których niektórzy ludzie mogą mieć trudności w znalezieniu miłości. Jednym z nich, z pewnością jest niska samoocena i brak pewności siebie. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości mają problem z nawiązaniem relacji i otwarciem się na nową miłość. Jeśli ktoś nie wierzy w swoją wartość i nie czuje się komfortowo w swojej skórze, może mieć trudności też w przyciąganiu innych osób.

Ci z nas, którzy doświadczyli traumatycznych doświadczeń w przeszłości, takich jak trudne związki, utrata ukochanej osoby czy zranienie emocjonalne, mogą mieć trudności w zaufaniu i otwarciu się na nowe relacje. Przeszłe rany mogą wpływać na to, jak budujemy związki w przyszłości.

Kolejnym powodem mogą być nasze nieodpowiednie oczekiwania wobec miłości i partnera życiowego. Możemy szukać idealizowanego obrazu partnera, który nie odpowiada rzeczywistości, lub możemy mieć niewłaściwe priorytety i skupiać się na powierzchownych cechach zamiast na istotnych wartościach i zgodności charakterów.

Komunikacja jest kluczowa w związku. Niestety wielu z nas ma z nią problem, zwłaszcza z wyrażaniem własnych uczuć i potrzeb, co może prowadzić do problemów w naszych relacjach. Nie oszukujmy się budowanie bliskości i zaufania wymaga otwartości emocjonalnej i umiejętności komunikacyjnych.

Na to, czy będziemy mogli znaleźć w przyszłości swoją drugą połówkę, ma też wielki wpływ środowisko, w którym żyjemy. Niektórzy z nas żyją w środowiskach, w których trudno jest poznać nowych ludzi i nawiązać romans. Możemy mieć ograniczone możliwości społeczne lub być otoczone ludźmi, którzy nie pasują do naszych wartości i zainteresowań.

Pamiętajmy jednak, że każdy przypadek jest inny, a powody, dla których niektórzy z nas nie znajdują miłości, mogą być bardzo różnorodne. Ważne jest, byśmy byli cierpliwi i otwarci na możliwość miłości, skupiając się na rozwoju osobistym i budowaniu zdrowych relacji. Myślę, że dla każdego z nas miłość oznacza coś innego, dlatego, zanim powiemy, że jej nie ma, zastanówmy się, co ona znaczy dla nas samych, a wtedy może dostrzeżemy, że mamy ją w zasięgu ręki. Pamiętajmy o tym, że najtrudniej ją odnaleźć, gdy jest obok nas...


Źródło

Zdjęcie Google 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości