0 obserwujących
176 notek
56k odsłon
246 odsłon

Riwiera Turecka, czyli wakacje all inclusive

Wykop Skomentuj5

Czy wakacje all inclusive i wyjazd z biurem podróży można nazwać podróżowaniem? Oto jakie wady i zalety ma taki wyjazd i dlaczego czasami dobrze jest wybrać taki rodzaj wakacji.

Zapewne wielu z Was uzna, że wyjazdy typu all inclusive z biurem podróży z prawdziwym podróżowaniem nie mają wiele wspólnego. Ot, wylot, pobyt w hotelu, powrót. W międzyczasie obżeranie się do granic możliwości, opijanie się mocno rozrzedzonymi drinkami i łapanie oparzeń słonecznych na przybasenowych leżakach.

Ja jednak stoję na stanowisku, że również podczas takich wyjazdów można liznąć nieco obcej kultury i pozwiedzać. Wystarczy tylko chcieć i ruszyć się z tych zalewających nas zewsząd luksusów. Uważam też, że różnych form podróżowania warto spróbować. A jeżeli chce się przede wszystkim odsapnąć od szarości życia codziennego i pobyć w jakimś przyjemnym, ciepłym miejscu, to biuro podróży i wakacje przez nie oferowane mogą okazać się naprawdę dobrym pomysłem. 

Jakie turystyka all inclusive ma wady? Pobyt w jednym miejscu, bardzo turystycznym i zwykle zatłoczonym. Luksusowy hotel, który ze standardami życia w odwiedzanym kraju ma zwykle niewiele wspólnego. Bardzo często brak lokalnego wyżywienia - obsługa stawia zwykle na bezpieczniejsze europejskie wersje potraw. Wycieczki fakultatywne, które są bardzo drogie i słabo przygotowane. 

Jeżeli chodzi zaś o zalety to jak dla mnie podstawową jest lot czarterowy i bezpośredni transfer z lotniska do hotelu, a w drugiej kolejności rzecz jasna hotel, zwykle o wysokim standardzie i różne wygody, które mogą okazać się bardzo pomocne dla osób niepełnosprawnych lub rodzin z małymi dziećmi. 

Jednak odpowiednio planując swój czas na takich wakacjach dość łatwo i niewielkim nakładem sił można wykorzystać zalety, które daje właśnie lokalizacja i dobry hotel planując samodzielne zwiedzanie przynajmniej najbliższej okolicy. Mi się przynajmniej udało. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zachęcam do przeczytania innych artykułów o Turcji tutaj: Turcja 


Więcej na temat turystyki all inclusive w Turcji tutaj: Turcja All Inclusive

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości