Rozważania Głupca
Wprawdzie myślenie nie boli, ale w Polsce bycie człowiekiem myślącym samodzielnie, to wyzwanie godne herosów.
21 obserwujących
378 notek
266k odsłon
209 odsłon

Polaków zamiłowanie do ruskiej ruletki

Bez komentarza. Fot. Google A.I.S.
Bez komentarza. Fot. Google A.I.S.
Wykop Skomentuj3

Polacy mają kompleksy wobec Rosjan;
dlatego Polacy uwielbiają grać w ruską ruletkę.


       No to poooszłoooo!!!!
TYLKO UDOKUMENTOWANE dobowe przyrosty osób zakażonych w Polsce wirusem SDARS-CoV-2, jakby ktoś jeszcze nie wiedział, wywołującym groźną chorobę COVID-19, biją kolejne rekordy
i to nie tylko w ilości stwierdzonych zakażeń, ale, o zgrozo, w udziale procentowym wyników dodatnich, oscylującym w niektórych rejonach w okolicach 40% wykonanych testów!
W normalnych warunkach, przy sprawnej opiece medycznej ten odsetek powinien wynosić góra 8%, a wynik powyżej 30%, przy dziennym przyroście ujawnionych przypadków na poziomie 0,01 % populacji oznacza tylko jedno
ZARAZA WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI I WKRÓTCE MOŻE NASTĄPIĆ TOTALNY PARALIŻ SYSTEMU MEDYCZNEGO Polski! (po częściowy paraliż już mamy od tygodnia)!
TU NIE POMOGĄ organizowane na klasyce wariackich papierów szpitale polowe, bo nie wystarczy postawić łóżka, gdyż potrzeba do pielęgnacji obłożnie chorych wykwalifikowanego personelu, oraz odpowiednie ilości tlenu medycznego, oraz jego dozowników, a także specjalistycznych butli!
Szarlatani na politycznych, synekurach nawet nie pojmują JAK WIELKIM ZAGROŻENIEM JEST sam tlen, a także WPROWADZANIE NIEKONTROLOWANYCH ILOŚCI tego pierwiastka w pomieszczeniach niezamkniętych, a przecież to głównie tlenoterapią ratuje się ciężkie przypadki COVID-19!
Osoby obsługujące instalacje tlenowe MUSZĄ przejść rygorystyczne przeszkolenie, gdyż czysty tlen potrafi zapalić nawet niektóre stopy, o tłuszczach nie wspominając, więc wszelkie łączenia w instalacji tlenowej MUSZĄ być odtłuszczane czystym etanolem, a tu zachodzi obawa, że zwerbowany z łapanki „robol”, zamiast zużyć spiritus do odtłuszczania, albo go wyniesie, albo ...skonsumuje.
Nadmiar tlenu w atmosferze pomieszczenia jest również bardzo groźny, bo byle ładunek statyczny może spowodować bardzo trudny do ugaszenia pożar, o czym się przekonano w USA podczas prób pierwszych statków kosmicznych, kiedy to w pożarze wypełnionej czystym tlenem kapsule załogowej spłonęli przebywający w niej astronauci.
        Oczywiście, można cała winę zwalić na dyletantów made in PiS, którzy wiedząc co się święci na jesieni, całe lato zmarnowali na zapewnienie marionetce o imieniu Andrzej kolejną kadencję, potrzebna do utrwalania w Polsce dyktatury kaczystowsko-radiomaryjnej.
Ale takie podejście byłoby zbyt prymitywnym, zaprawdę!
Owszem zarówno premier Morawiecki, jak i odpowiadający za sprawy wewnętrzne oraz opiekę medyczną ministrowie POWINNI zdać sprawę ze swojej niekompetencji przed Trybunałem Ludowym, ale takim, którego sędziami będą nie zblazowani politykierzy, ale osoby potrafiące ich niekompetencje, szalbierstwa i dyletantyzm sprawiedliwie osądzić,
nie mniej nie tylko oni są obecnej sytuacji winnymi!
WINNYMI SĄ SAMI POLACY, mający w pogardzie dobro wspólne i masowo lekceważący w sumie niezbyt dolegliwe reżimy sanitarne, polegające na tym, aby nie ułatwiać rozprzestrzeniania się wirusowi!
Z drugiej strony,
jak mają Polacy stosować się do zarządzeń sanitarnych, skoro NIE STOSUJĄ SIĘ DO NICH ci, co je społeczeństwu zaordynowali?!
        Wracając do sedna, Zorro w piątkowy wieczór musiał przejść w okolicach zamykanych od soboty galerii handlowych.
A to co zobaczył dało mu odpowiedź na pytanie: czemu różuj pandemii tak bardzo przyśpieszył?
Zobaczył setki, głównie młodych ludzi, którzy tłumnie szturmowali ten pomnik złego gustu, jakim są galerie handlowe.
WIĘKSZOŚĆ tych osób miała maseczki albo źle ubrane, czyli z odsłoniętym nosem, albo wręcz na brodach, a co 10. w ogóle jej nie miał!
Do tego dokładnie zero służb porządkowych, bo te siły oddelegowano do pilnowania siedzib aparatczyków PiS i kościołów, a co zostało, uganiało się za uczestnikami protestów antyaborcyjnych.
        Często zadawane są pytania o powody, dla których jedne społeczności, takie jak Chińczycy,  potrafią skutecznie zdusić zarazę, a inne, takie jak Włosi, Francuzi, Hiszpanie i Polacy, mają z tym ogromne problemy.
Owoż, zdaniem Zorra istota problemu tkwi w szeroko rozumianej kulturze społecznej!
Czytaj jedne społeczeństwa potrafią narzucić sobie konieczny reżim, inne, takie jak Polacy, kultywują warcholstwo z wiadomymi skutkami!
Najlepiej to widać na drogach!
Trudno więc oczekiwać, że uprawiający na drodze piractwo patentowy warchoł  wyjdzie ze swojej „fury” i nagle dozna przemiany, czyli kornie i poprawnie założy maseczkę i, z zachowaniem dystansu, załatwi jak najszybciej swoje sprawunki.
Trudno też oczekiwać, że taże jego progenitury zarzucą uprawianie egoizmu i warcholstwa i będą stosować się do obowiązujących przepisów, o zaleceniach nawet nie wspominając.
Trudno wreszcie oczekiwać karności w społeczeństwie, skoro odurzeni sędziowską niezawisłością, wyalienowani sędziowie niepomny zagrożeń, będą ferować zgubne dla społeczeństwa wyroki, podnoszące warcholstwo do rangi przykładnego zachowania!

       Nieodpowiedzialne media co rusz WRĘCZ ZACHĘCAJĄ młodych Polaków do nieodpowiedzialnych zachowań,  SIEJĄC BREDNIE jakoby COVID-19 zabija jedynie osoby stare do tego schorowane.
 A TO NIE JEST PRAWDĄ!
Istota choroby opisanej jako COVID-19  polega nie na tym, że zabija, bo to czyni w jakimś odsetku praktycznie każda infekcja, ale DŁUGOTRWALE UPOŚLEDZA UKŁAD ODDECHOWY, a co za tym idzie, powoduje niedotlenienie organizmu, co jest bardzo groźne dla mózgu i układu nerwowego!
Tak więc w żaden sposób nie wolno tej pandemii lekceważyć i basta!

       No cóż,
to prawda, że mamy skrajnie niekompetentny rząd, którego dyletanctwo nakłada się na planowy demontaż politycznie dziś niepoprawnej, egalitarnej opieki medycznej, trwający praktycznie od początku  ogłoszenia III Rp.
To prawda, że winę za tej stan ponoszą kolejni ministrowie z wyjątkiem materialistycznej pamięci prof. Religi, dla których prywata korporacyjna była ważniejszą od dobra wspólnego Polaków.
To prawda, że w pół roku trudno nadrobić, nawet jakimś cudem, wieloletni i z pełną premedytacją czyniony sabotaż, więc tym bardziej do roli decydującego czynnika ratującego zdrowie, a nawet życie Polaków urasta sprawna logistyka, CZYLI COŚ, CO EKIPIE MORAWIECKIEGO JEST KLASOWO OBCYM!
Również na szczepionkę Polacy  nie mogą liczyć w najbliższym horyzoncie czasowym, bo włażący ordynarnie, pardon, w jankeską dupę wazeliniarze JUŻ KUPILI klasykę kota w worku, bo im jaśnie imperator Trump kazał!
A przecież wiadomo, że jak ktoś komuś włazi w odbyt, to dostanie to, co w tym odbycie się znajduje, czyli, jak mawiają Czesi, HOVNO!
Póki co, szczepionki jeszcze nie ma i tak naprawdę NIE WIADOMO, czy nie będzie z nią tak, jak z wciskanymi wasalom USA zmodernizowane wersje leciwych Boeingów, które po kilku katastrofach musiano trwale uziemić, a przymuszani politycznymi naciskami wasale USA zostali z miliardowymi stratami.
POZOSTAJE TYLKO JEDEN SPOSÓB NA UNIKNIĘCIE KATASTROFY EPIDEMIOLOGICZNEJ w Polsce!
ZACHOWANIE DYSTANSU I KWARANTANNY!

Na przykład, Japończycy nie mają problemu z noszeniem maseczek, bo tam wszelkiej maści rozłamowcy trafiają na tak wielki społeczny ostracyzm, że zaczynają na poważnie rozważać popełnienie harakiri, bo są ignorowani na każdym  kroku.
Tam się po prostu NIKT NIE ODWAŻY rozsiewać kretynizmów podobnych do tych, jakimi infekuje Polaków pewna istota o bardzo małym rozumku, znana z tego, że mimo iż uchodzi za profesjonalna wokalistkę, nie potrafiła zaśpiewać hymnu Polski tak, jak to stoi w zapisie nutowym.
STANIE SIĘ TO, CO SIĘ STAĆ MUSI!
Polacy zaczną masowo umierać w kolejkach do szpitali, w których wprawdzie będą wolne łóżka, a nawet respiratory, TYLKO NIE BĘDZIE W NICH … PERSONELU MEDYCZNEGO!

Co di okazania było. Amen.
Zorro

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale