Blog
Rozważania Głupca
el.Zorro
el.Zorro Głupcem z Tarota
13 obserwujących 233 notki 152733 odsłony
el.Zorro, 6 maja 2017 r.

Referendum, jako panaceum na nieudolność, czyli żywot w Zadudziu Kaczym.

707 30 0 A A A
Bez komentarza. / Mat. Google.
Bez komentarza. / Mat. Google.

Tonący PiS-man chwyta się nawet ...referendum.

Obecny, czyli radiomaryjny układ trzymający z karygodnej naiwności prowincjonalnych Polaków władzę nad tymi Polakami, którzy jeszcze w panice nie wypierd … (Wróć!) wyjechali na emigrację do normalnych państw, zaczyna w sondażach, nawet robionych przez kontrolowane przez siebie sondażownie, tracić władzę.

Podobnie ma się rzecz z Prezydentem Dudą, który posiada autorytet JEDYNIE w swojej kancelarii, głównie z tego powodu, że kontestujących Jego autorytet wywalić może, a wówczas gdzie taki nieudaczny dyletant znalazłby lukratywną synekurę?

Zatem nie pozostało nic innego, jak spróbować ucieczki do przodu, czyli zająć pospólstwo oraz mało rozumnych politykierów z konkurencji do opasu przy Narodowym Korycie czymś innym, niż notorycznie popełniane przez rydzykobojnie popychadła wtopy i obsuwy.

Kiełbasa s wyborcza marki „rodzina 500+” właśnie się kończy, nowej na horyzoncie nie widać, bo szumnie zapowiadane „zmiany na lepsze”, w praktyce okazują się zmianami na gorsze. Prowadzona w iście gomułkowskim stylu, w „odbitych” mediach propaganda staje się tak prostacka, że to, co prezentowano tam w czasach późnego Gierka oraz Stanu Wojennego, zaczyna być wyznacznikiem dobrego stylu i smaku, zaś dokonania Jerzego Urbana, jako rzecznika ówcześnie rządzącej sitwy, jako ideał. Jerzy Urban tylko wyglądał obleśnie, rzecznik genseka PiS obleśnie mówi i prostacko się zachowuje w przestrzeni publicznej, analogicznie jak prezydent Duda.

Problem wizerunkowy PiS-owskiej ferajny trzymającej władzę stał się na tyle poważny, że honorowy konsul Polski w Meksyku rzucił w twarz prezydentowi Dudzie orderem, twierdząc, że jego godność osobista nie powala mu odebrać orderu od kogoś, kto, jako konstytucyjna głowa Polski, zamiast dbać o nienaganny wizerunek również jego ojczyzny, swoim nagannym postępowaniem w przestrzeni publicznej, nieustannie ten wizerunek kompromituje. Mało tego, inna konsul, prywatnie żona profesorka-oszusta, dającego fałszywe ekspertyzy, pozwoliła sobie na ordynarną obrazę przewodniczącego Rady Europejskiej, osoby mającej status głowy Unii Europejskiej. Ekscelencja konsul honorowy Rp najpierw stwierdziła, że są to jej osobiste poglądy, potem, ze jej, od dawna nie używany, profil padł ofiarą hakerów, by na koniec „dać odpór” idiotycznymi sugestiami, jakoby stała się nagonkom elementu wrogiego wyznawcom kultu smoleńskiego.

Suma-summarum, ekscelencja protektor San Escobar, męczący się na posadzie oberstdyplomatołka Rp Witold Waszczykowski pokazowo wypierdzielił krnąbrnego konsula z Meksyku, ale wulgarna konsul z USA jedynie zawiesił i teraz pewnie czeka, aż sprawa przycichnie, aby z puli MSW podsypać jej i jej ślubnemu dolców, oczywiście „na cele reprezentacyjne”.

A to z kolei dowodzi jak słuszną była postawa konsula z Meksyku i jak mikrego formatu personami raczą być ekscelencja mister Waszczykowski i jego obłudność prezydent Rp.

Bo zamiast się zastanowić nad swoim postępowaniem, „tłuką termometr wskazujący gorączkę”.

Dla mało obeznanych w dyplomatycznej etykiecie:

akt odmowy przyjęcia orderu nie jest aktem obrazy, ale DOPUSZCZALNYM aktem protestu przeciwko polityce prowadzonej przez osobę taki order wręczającą;

natomiast to, co firmuje nadal pani konsul z USA, (nadal jest konsulem), to KARYGODNE I SKANDALICZNE zachowanie się, KOMPROMITUJĄCE służby dyplomatyczne!

Jakby nie dywagować, Polacy to, excusez-moi, durny naród, równie durny co rednecki made in USA. (Pewnie tylko z tego powodu spora część Polaków tak dobrze się czuje w USA, przynajmniej do momentu aż poważnie nie zachorują).

Nie pojmują tej „oczywistej oczywistości”, że aktualną Konstytucję zredagowano w takiej, a nie innej formie PRZEDE WSZYSTKIM z tego powodu, aby zabezpieczyć Polskę przed prezydentami o mentalności Lecha Wałęsy lub Jarosława Kaczyńskiego czy jego bezwolnego popychadła Andrzeja Dudy, czyli osobami które wprawdzie nie mają żadnych predyspozycji do rządzenia, nawet, bez urazy, różą różańcową, ale rządzić pragną za wszelką, zwłaszcza płaconą przez innych, wygórowaną cenę.

Podczas rozmów z ówczesną drugą linią ówczesnego politycznego topu III Rp, czyli z de facto zausznikami decyzyjnych polityków, Zorro zauważył, jak wielką troską było to, aby nowa Konstytucja uniemożliwiała parnym na władzę absolutną przyszłym prezydentom III Rp autorytarnych i co gorsza, NIEPRZEMYŚLANYCH działań, jakie w owym czasie prezentował prezydent Lech Wałęsa, do spółki z ówczesnym swoim doradcą, ...Jarosławem Kaczyńskim, a po politycznym ich rozwodzie z Lechem Falandyszem, takim prawniczym hochsztaplerem, od którego nazwiska poswatał termin „falandyzowanie Prawa”, opisujące często niegodne urzędu Prezydenta Rp działania na polu Praworządności prezydenta Wałęsy.

Opublikowano: 06.05.2017 13:54.
Autor: el.Zorro
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wiem, że nic nie wiem, ale to więcej, niż wykładają na uniwersytetach.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pewnie z tego tylko powodu nie trafiła na pierwszą stronę, gdzie, jak zawsze, pierwszeństwo...
  • Nie sądzę, a raczej jestem pewny, aby w Ysraelu lub USA, gdyby policmajster nadużył...
  • Nieodżałowanej pamięci x.Tischner, za umiłowanymi przez siebie Góralami, mawiał: "Na tym...

Tematy w dziale Polityka