86 obserwujących
3169 notek
1810k odsłon
369 odsłon

Strajki we Francji - nowa jakość

Wykop Skomentuj4

    Wczoraj [21.01,2020] poinformowano nas, że : "We Francji zaczynają… wyłączać prąd. Nie była to jednak awaria, ale polityczny sabotaż" {TUTAJ} Dowiedzieliśmy się, iż:

  "21 stycznia mieszkańcy południowo-wschodniej części Regionu Paryskiego mieli niezbyt przyjemną niespodziankę. W ich mieszkaniach odcięto prąd. Nie była to jednak awaria, ale kolejna forma akcji protestacyjnej związków zawodowych CGT. (...) Awaria została szybko zlokalizowana w podstacji w Rungis. Zakłóciło to dostawy energii do gmin Orly, Rungis, Fresnes, Thiais, Wissous i Antony. Były problemy z komunikacją kolejką na lotnisko Orly. Samo lotnisko ma niezależne generatory.(>>>) Warto dodać, że CGT odcięło też wczoraj prąd w siedzibie konkurencyjnej centrali związkowej CFDT, która od protestów odstąpiła.",

  Dostawy prądu odcięto w godz. 8:30 - 10:00 dla ok 35 tysięcy gospodarstw domowych oraz na największym na świecie targu świeżej żywności Rungis pod Paryżem. {TUTAJ}. Na targowisku włączono zasilanie awaryjne. Związkowcy z lewicowego CGT stwierdzają, że była to tylko próbka ich możliwości. Rzad Macrona nie rezygnuje z reformy emerytur, choś wycofuje sie z postulatu podniesienia wieku emerytalnego. Związkowcy szukają wciąż nowych form protestu. W piątek 17 stycznia strajkował Luwr,, adwokaci i Opera Paryyska {TUTAJ}. Wojciech Szewko napisał na Twitterze {TUTAJ}:

  "Tak a propos - strajkująca opera paryska - dała dziś przed gmachem opery koncert. Owe: "Contre nous de la tyrannie" Macron powinien wziąć do siebie, bo usłyszy jeszcze w tej kadencji "Aux armes, citoyens".".

  Strajki przeciw reformie emerytur trwają nieprzerwanie od 4 grudnia 2019, czyli już 49 dni. Na piątek, 24 stycznia zapowiadane są duże manifestacje. Końca konfliktu nie widać. Demonstrują także "żółte kamizelki", domagające się dymisji Macrona.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka