92 obserwujących
3341 notek
1916k odsłon
  318   0

Tour de France w czasach pandemii

  Wczoraj [20.09.2020] zakończyła się w Paryżu kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de France. Ta impreza to istna epopeja. Trwa 23 dni, w tym 21 etapów i dwa dni wypoczynku. W tym roku była inna niż zwykle. Ze względu na pandemię została przesunięta i odbyła się we wrześniu, a nie w lipcu. Znacznie skromniejsza była też jej oprawa. Było też mniej kibiców przy trasie, a z niektórych miejsc, takich jak Łuk Triumfalny, czy szczyt Grand Colombier na mecie 15 etapu, zostali oni całkiem usunięci. Największą jednak różnicę jednak robiły maseczki.

  Cała obsługa wyścigu oraz zawodnicy - poza samym ściganiem się - je nosili. Kolarze zakładali je nawet podczas udzielania wywiadów. Dziennikarze byli równie zamaskowani. Kibice także. Kolumna reklamowa ktora zwykle jedzie godzinę przez wyścigiem, była w tym roku skromna, ale za to niezwykle ekologiczna. Towarzyszyły jej hasła o rezygnacji z plastiku. Zrezygnowano także z tradycyjnego picia szampana na trasie ostatniego "etapu przyjaźni".

  Trasa zawodów była w tym roku piękna, a pogoda na medal. Można było podziwiać wspaniałe krajobrazy. Tylko dwa etapy - 5 i 11 były raczej nudne. Inne oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Jeśli chodzi o wyniki to zdecydowanie triumfowali Słoweńcy. W klasyfikacji generalnej wygrał 22-letni Tadej Pogacar, a drugi był jego rodak Primoz Roglic. Trzecie miejsce przypadło Australijczykowi z Tasmanii - Richie Porte.

  W wyścigu uczestniczył tylko jeden Polak - Michał Kwiatkowski. Wygrał on etap 18. Tylko czterem Polakom udało się wygrać etap Tour de France. Dokonali tego: Zenon Jaskuła, Rafał Majka [trzy etapy], Maciej Bodnar i właśnie teraz Michał Kwiatkowski. Wymienię na koniec wszystkich zwycięzców etapowych:

  Alexander Kristoff, Julian Alaphilippe, Caleb Ewan [dwa etapy], Primoz Roglic, Wout Van Aert,[dwa etapy], Aleksiej Łucenko, Nans Peters, Tadej Pogacar [trzy etapy], Sam Bennet [dwa etapy], Marc Hirschi, Daniel Martinez, Soren Kragh Andersen [dwa etapy], Lennart Kaemna, Miguel Angel Lopez, Michał Kwiatkowski.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport