85 obserwujących
3118 notek
1777k odsłon
543 odsłony

Wysokoprocentowy prezydent

Wykop Skomentuj3

  Wczoraj [4.10.2019] Robert Biedroń uraczył Aleksandra Kwaśniewskiego osobliwym komplementem:


  "W sobotę jesteśmy przede wszystkim z Aleksandrem Kwaśniewskim, najpopularniejszym prezydentem od 1989 roku, prezydentem dwóch kadencji, uwielbianym przez Polki i Polaków, wysokoprocentowym jeśli chodzi o poparcie; co się śmiejecie?

—mówił Biedroń. 

W sobotę pan prezydent będzie z nami w Katowicach, będzie nas wspierał, tak jak nas wspiera przez wszystkie ostatnie lata" {TUTAJ}.


  Słuchacze śmiali się, gdyż przypomnieli sobie niezliczone memy, przedstawiające Kwaśniewskiego jako niepoprawnego pijaka.  Byli prezydenci III RP w ogóle są wdzięcznymi tematami do żartów.  Rafał Ziemkiewicz mówił w TV Republika {TUTAJ}:

"Teraz cieszmy serca, 3 byłych prezydentów Bigos, Donos i Ochlapus – napisało do Pawła Kasprzaka zwanego Posejdonem czy Trójzębem, by nie startował jako niezależny kandydat na senatora bo odbiera tym głosy Ujazdowskiemu.".


  Bigos to oczywiście Komorowski. donos - Wałęsa, a ochlapus - Kwaśniewski.  Istnieje też inna wersja "trzej muszkieterowie - Polmos, Bigos i Donos" {TUTAJ}.  Trzeba powiedzieć, iż kampania wyborcza zrobiła się w mijającym tygodniu bardzo barwna.  Oprócz wygłupów Klaudii Jachiry i Jerzego Stuhra mieliśmy dalsze echa sprawy nieszczęsnych kóz, które padły ofiarą nieudolności warszawskiego ratusza, a także awarii spalarni śmieci w oczyszczalni Czajka.  Prawdziwym hitem było jednak ujawnienie wczoraj nagrań Sławomira Neumanna.


  Polityk ten pokazał bardzo przekonująco, że Platforma Obywatelska nie jest żadną partią polityczną, tylko sprawnie funkcjonującą mafią [pisałam o tym {TUTAJ}].  Do nastania ciszy wyborczej pozostało jeszcze 6 dni.  Dzisiejsze Wiadomości TVP zapowiedziały publikację innych nagrań Sławomira Neumanna - tych, o których wspominała ongiś "Gazeta Tczewska".  Będzie się działo.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka