EmiloART
Kształci nas twórczość. Kultura i sztuka to kreacja naszego życia. Muzyka nas łączy, a książka pobudza wyobraźnię.
1 obserwujący
6 notek
374 odsłony
  30   0

Najnowszy tomik poezji "Gnioty dwa" Emila Kowalskiego

Emil Kowalski "Gnioty dwa" - okładka Ridero
Emil Kowalski "Gnioty dwa" - okładka Ridero
5 marca 2022r. Emil Kowalski wydał swój najnowszy tomik poezji pt. "Gnioty dwa". To wiersze osobiste i życiowe. Ciekawa historia autora w poetyckim klimacie, jago doznania i przeżycia. Dobra lektura dla lubiących poezję w nieco innym niż „rymowanki” wydaniu.

Emil Kowalski wydał w tym roku, kolejny już trzeci swój tomik poezji (wcześniejsze to "Gnioty" i "Emocje"). Poeta opisuje swoje przeżycia i emocje w sposób niestandardowy - stosuje w swoich utworach paletę literacką. Niekonwencjonalne porównania i styl, na pewno zwrócą uwagę niejednego czytelnika.

Treść wierszy kierowana jest do osób dorosły, aczkolwiek nie ma tam nic takiego wulgarnego. Poeta zawarł w nim swoją biografię.

Według czytelników, treść jaką prezentuje w swoim tomiku, jest co najmniej marna z małymi wyjątkami. Podczas jednej z wypowiedzi, można usłyszeć opinię:

"Ale nudne i zbiera mi się na wymioty - nic nowego, treści są pogmatwane i nie spójne tematycznie. Np. tytuł jest inny (sugeruje co innego) a cała zawartość tekstu poszczególnego wiersza nie pasuje do wstępu."

Czytając biografię autora, nie wiele o nim wiemy. Dlatego nie jestem w stanie opowiedzieć o nim nic więcej. Wiadomo jedynie, że zadebiutował literacko na rynku książki w 2017 roku. W jego dorobku jest też książka "Niepełnosprawność na życzenie" opowiadająca o zmaganiach alkoholika z własną chorobą. Emil Kowalski pochodzi z Dąbrowy Górniczej.

Co ujmuje w tomiku "Gnioty dwa"?

Miłość - motyw przewodni. W tym wypadku miłość jako rozłąka czyli ból po rozstaniu. To jeden z tematów wierszy. Drugi, to przeżycia alkoholika. Nie brakuje też kilka wierszy z tytułu "fantastyki". Ale wspomniana miłość, to temat przewodni. Najlepiej ocenić samemu.

Jest też wiele układanek literackich i zabawa słowami czasem jest niezrozumiała. Osobiście uważam, że autor pisze nie dość, że niechlujnie i skomplikowanie, to jeszcze na tematy, które są obojętne wszystkim. Bo przecież kogo obchodzi obcy człowiek, który pije i nie powiodło mu się w biznesie, miłości i w ogóle w życiu. Tego jest wszędzie na pęczku, a każdy ma swoje problem.

Także osobiście nie polecam tej lektury.

Dla zainteresowanych link do fragmentu: Tomik poezji - "Gnioty dwa" Emil Kowalski - kliknij

O autorze: Emil Kowalski - Facebook - kliknij


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura