21 obserwujących
926 notek
1295k odsłon
  213   0

Nowe stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych

Na czterech stacjach PKN ORLEN uruchomiono nowe stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych. Fot. PKN ORLEN
Na czterech stacjach PKN ORLEN uruchomiono nowe stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych. Fot. PKN ORLEN

Na czterech stacjach PKN ORLEN uruchomiono nowe stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych. Koncern zachęca do korzystania z aplikacji ORLEN Charge. 

Nowe stacje uruchomiono w Katowicach, Łodzi i Kobylnicy koło Słupska (woj. pomorskie). Łącznie na stacjach Orlenu działają 43 punkty ładowania o mocy 50 i 100 kW. PKN ORLEN rozwija sieć stacji na paliwa alternatywne. Następne mają ruszyć w najbliższym czasie. 

Posiadacze samochodów elektrycznych mogą skorzystać z aplikacji ORLEN Charge. Pozwala ona w szybki i wygodny sposób znaleźć najbliższą stację ładowania lub sprawdzić, które złącza są aktualnie dostępne.

ORLEN Charge umożliwia również sprawdzenie mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd.  

Użytkownik może też szybko połączyć się z infolinią ORLEN 24/7 – na wypadek problemów z ładowarką. Dzięki infolinii może też sprawdzić historię swoich sesji ładowania oraz udogodnienia znajdujące się w pobliżu stacji ładowania ORLEN.  

Od poniedziałku 11 maja 2020 r. stacje stopniowo będą wymagały rejestracji klienta w aplikacji w celu jej użycia. Na tym etapie ładowanie pozostaje bezpłatne. 

PKN ORLEN, stacja paliw, szybkie ładowanie, samochody elektryczne
Na polskich stacjach koncernu funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Fot. PKN ORLEN

Na polskich stacjach koncernu funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione w Katowicach, Łodzi i Kobylnicy k. Słupska (woj. pomorskie).  

Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie. Niebawem zostanie przedstawiona komercyjna oferta ładowania samochodów.  

W Czechach, gdzie infrastruktura powstaje we współpracy z Grupą CEZ i E.ON, ładowarki działają obecnie na 21 stacjach Benzina.  

Ponadto w Polsce, Niemczech i Czechach działa sześć stacji ładowania obsługujących wyłącznie samochody Tesla, zrealizowanych we współpracy z amerykańskim producentem. 

Aplikacja ORLEN Charge dostępna jest na systemy iOS oraz Android. Więcej informacji oraz link do logowania w aplikacji: https://dlakierowcow.orlen.pl/orlencharge    

KW 


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka