Blog
Fabryka Prostych Rozwiązań
kungalu
20 obserwujących 1168 notek 305997 odsłon
kungalu, 14 stycznia 2018 r.

Rewolucja blockchainowa w przemyśle

193 10 0 A A AJak to powszechnie wiadomo produkcja przemysłowa funkcjonuje na całej masie: norm, przepisów, procedur, instrukcji, specyfikacji, uzgodnień, harmonogramów, baz danych i czego tam jeszcze. Mało tego, jest to struktura żywa, czyli poszczególne elementy zmieniają się i obowiązują w różnych okresach czasu. Ciężko to ogarnąć, stąd w dużych organizacjach dobrze funkcjonuje tak wielu decydentów-psujów i nie tylko stąd -są też sabotażyści świadomi i nieświadomi.
Ale od czego są systemy organizacyjne? Można scedować wykonanie zadań na mniejsze jednostki, których istnienie zależy od dobrych realizacji. Zatem nie jest już problemem rozdzielenie dokładnego wykonania określonych detali do małych firm i skoordynowania ich. Taka mała firma, to może być np. jedna obrabiarka CNC i skromna obsługa programująca i produkująca. A odpowiedni system zasilania zapewni takiej firmie finanse na zakup maszyn i łańcuch zamówień, pozwalający spłacić te maszyny. Kiedyś, dawno temu pracowałem w USA w czymś takim, ale bez blockchaina -bo go jeszcze nie było. Teraz wszystko wyrwało ostro na wyższe poziomy.

I oto w rozwiniętych gospodarczo krajach powstał taki system, oparty na kryptowalucie Ethereum, który ogarnia to co należy. SyncFab website: https://syncfab.com/

SyncFab, tematy obejmują: łączenie nabywców sprzętu z producentami sprzętu równorzędnymi z wykorzystaniem inteligentnych kontraktów, oparte na danych inteligentne inicjatywy rozwoju gospodarczego miasta, zaawansowana produkcja, znacznie zwiększająca wydajność produkcji, udostępnianie informacji przy użyciu blockchain, już w wersji 2.0, tworzenie nowych strumieni dochodów, pierwszy token produkcji na świecie, który znajduje się obecnie w fazie przedsprzedaży, sprzedaż publiczna.
ICO and Whitepaper: https://blockchain.syncfab.com/
TDV Internationalization & Investment Summit: http://tdvinvestmentsummit.comTo zwykle jest finansowo wspierane przez duże firmy, ale stopniowo małe firmy stanowią bazę wykonawczą dla zupełnie nowych projektów, powstałych indywidualnie jako startupy. A niektóre z tych nowatorskich projektów nagle rosną globalnie, budując dobrobyt kraju. Politycy krajów normalnych to rozumieją.


Blog: https://blog.syncfab.com/

image
A co na to nasi politycy, czy Polska zasługuje na dobrą organizację produkcji i koordynacji małych firm?
Myśli się o wzroście liczby ludzi, ale czy i jaką oni będą mieli pracę?  Bo budżet państwa już dziś wydaje pieniądze, a conto przyszłego wzrostu.

Panie Morawiecki, jak pan chce zapewnić pracę Polakom?

A może tylko zagraniczne firmy zasługują na wsparcie polskiego państwa, kosztem polskich firm? To trzeba jasno powiedzieć Polakom.
Opublikowano: 14.01.2018 11:20. Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 16:35.
Autor: kungalu
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

In cryptography we trust.
image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Takie są konsekwencje dyktatury. Dyktator coś sobie uroi i realizuje to, nieoglądając się...
  • Ciekaw byłbym definicji często wykręcanych propagandowo pojęć: Faszyzm; Komunizm;...
  • Może i tak jest , od strony ideologicznej. Ale czy ludzie nie mają sytuacji skłaniających do...

Tematy w dziale Gospodarka