znalezione w sieci;
Od dziś pasażerowie Kolei Mazowieckich (KM) i Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) mogą korzystać z nowej stacji – Warszawa Ursus-Niedźwiadek.
Nowy przystanek osobowy, który wybudowano na linii kolejowej Warszawa - Skierniewice pomiędzy stacjami Warszawa Ursus i Piastów, był najdłużej wyczekiwaną inwestycją w infrastrukturę kolejową na Mazowszu. Budowę nowej stacji w tym miejscu zapowiadano już od lat 70.
Nowa stacja obsłuży m.in. mieszkańców osiedla „Niedźwiadek”, które powstało tu w latach 1968-1978 dla pracowników zakładów Ursus.
Stacja Warszawa Ursus-Niedźwiadek stanowić będzie nową granicę pomiędzy pierwszą a drugą strefą biletową ZTM i KM. Podróż ze stacji Warszawa Ursus-Niedźwiadekdo centrum Warszawy według nowego rozkładu jazdy ma zająć około 19 minut.
W ramach inwestycji zbudowano nowe perony, przebudowano tory i sieć trakcyjną, a stację wyposażono w oświetlenie i odwodnienie. Budowa niezbędnejinfrastrukturystacji kosztowała 8,677 mln zł, zaś budowa przejścia podziemnego 7,581 mln zł. Wykonawcą inwestycji byłMostostal Warszawa.


Komentarze
Pokaż komentarze (13)