Blog
Ludzie myślcie, to nie boli
eska
eska zapluty karzeł reakcji
294 obserwujących 1717 notek 4055283 odsłony
eska, 20 czerwca 2017 r.

Lecimy gimbazą...

916 21 0 A A A

Kiedy zaczęło się szaleństwo fejsbuka, ja już byłam po krótkim incydencie z „Naszą klasą” i wiedziałam, że należy się trzymać z daleka, co robię konsekwentnie do dziś. Po drodze były różne inne cuda, instagramy itp., jednym słowem targowisko próżności i plot.

Ale najgorsze się zaczęło, jak się pojawił twitter. Było do przewidzenia, że wymóg krótkiego wpisu spowoduje wysyp kretynizmu i chamstwa, czyli coś, co wcześniej było jakoś ukryte pomiędzy wieloma zdaniami, dziś wali po oczach do obrzydzenia. Oczywiście też trzymam się z daleka.

Niestety, niestety – próżność ludzka jest nie do opanowania, wszyscy twittują, z konieczności zapominając zasady prawidłowej polszczyzny, czego efekty widać potem w normalnych tekstach.
Poziom umysłowy i językowy fejsa i ćwierkacza > gimbaza. Efekt – nawet najnormalniejsi głupieją, ale urwać się już nie potrafią. Trwa naparzanka, starannie prowokowana przez wszelkiej maści agentury, a treści tej naparzanki to najgorętsze niusy na normalnych portalach, a nawet w zwykłych, papierowych gazetach. Poważne dyskusje są niemożliwe, liczy się tylko chwilowa chwała, czyli kto komu i jak przyłoży. Opis polityki (i nie tylko) sprowadzony do słownych dowcipasów. Czyli gimbaza, cbdo.

Cóż, to blogosfera w dużej mierze wygrała poprzednie wybory, dlatego należało to rozwalić. Co się udało jak najbardziej, zwłaszcza wobec zupełnie idiotycznej polityki informacyjnej PiS. Władza sobie pomyślała, że nie musi się wysilać, bo blogerzy jak zwykle odwalą za nią robotę – no to nie odwalą, bo skończyły się popularne miejsca na poważne dyskusje, a pogaduchy we własnym gronie nikogo nie zbawią.
W tych „okolicznościach przyrody” pisanie poważnych notek nie ma sensu, bo nie ma co liczyć na wiedzę i inteligencję czytelnika/komentatora. Owszem, nadal są - i trwają dzielnie – chwalebne wyjątki, tyle, że owych wyjątków nie muszę przekonywać ani informować, bo sami doskonale wiedzą, co jest grane. Owszem, w zalewie badziewia zdarzają się fantastyczne teksty i czasem udaje się je wyłapać mimo oczopląsu – ale ogólnie mam poczucie, że marnuję czas próbując coś napisać. Od czasu, kiedy wyłapałam u siebie autocenzurę na co trudniejsze skróty myślowe czy asocjacje, zrozumiałam, że też zaczynam się dostosowywać do poziomu gimbazy! Czyli, niestety, czas sobie zrobić kwarantannę....
 

Opublikowano: 20.06.2017 14:14.
Autor: eska
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image web tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Edward Zawadzki  Najstarszy z pozostałych.  Ruch prezydenta to błyskawiczna odmowa...
  • @Lchlip  Widzisz, Lchlipku drogi - WSW podlegało GRU - i tym się różni wróbelek...  I...
  • @Lchlip  Widzisz, Lchlipku drogi - WSW podlegało GRU - i tym się różni wróbelek...

Tematy w dziale Technologie