Heddels. com
Heddels. com
Eternity Eternity
433
BLOG

Kalifornia jest oficjalnie pierwszym stanem, który zakazuje sprzedaży futer

Eternity Eternity Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 67Kalifornia jest oficjalnie pierwszym stanem, który zakazuje sprzedaży futer
Prawo zostało uchwalone w 2019 roku, ale właśnie weszło w życie.

Kalifornijski zakaz sprzedaży i produkcji nowych produktów z futer zwierzęcych oficjalnie wszedł w życie 1 stycznia 2023 roku, co czyni go pierwszym stanem, który oficjalnie zakończył handel futrami w swoich granicach.
Nowe prawo dotyczy tylko sprzedaży nowych ubrań z futra. Nie wpływa ono na sprzedaż używanych produktów futrzanych poprzez sklepy nonprofit, sklepy z używaną odzieżą lub lombardy, ani na sprzedaż przedmiotów wykonanych z innych produktów zwierzęcych, takich jak skóra czy shearling. Dodatkowo, prawo nie wpływa na prawa własności do futer i noszenie ich w stanie jest nadal legalne.

Zgodnie z nowym prawem, wiodące domy towarowe, w tym Macy's, Bloomingdale's i Neiman Marcus, zakazały sprzedaży futer lub zamknęły działalność swoich salonów futrzarskich, jak podaje WWD. Kilka luksusowych marek i konglomeratów, w tym Canada Goose, Kering, Saks Fifth Avenue, Zegna Group, Rudsak, Mytheresa i Moose Knuckle, zobowiązało się do wdrożenia polityki bez futra do końca 2022 roku.

Według spisu gospodarczego z 2017 roku, sprzedaż odzieży futrzanej w USA wyniosła ponad 574 mln USD. Kalifornia stanowiła większość tej liczby, zgarniając prawie 129 mln USD ze sprzedaży futer, a następnie Nowy Jork, który zgromadził 115 mln USD. W tym samym roku Kalifornia i Nowy Jork były odpowiedzialne za 43% sprzedaży futer w USA.

"Jesteśmy wdzięczni Kalifornii za zajęcie stanowiska przeciwko okrutnemu przemysłowi futrzarskiemu poprzez wdrożenie tego ogólnostanowego zakazu produkcji i sprzedaży nowych produktów futrzarskich" - powiedziała w oświadczeniu Jenny Berg, dyrektor stanowy Kalifornii dla Humane Society of the United States.

"Fakt, że około 100 milionów zwierząt jest nadal hodowanych i zabijanych w fabrycznych fermach futrzarskich dla niczego więcej niż płaszcz futrzany, kapelusz lub inny produkt jest archaiczny, zwłaszcza gdy istnieją humanitarne, zrównoważone środowiskowo alternatywy" - dodała. "Przyklaskujemy Kalifornii za przewodzenie w walce z futrami i wysłanie potężnego sygnału, że zwierzęta nie powinny już dłużej cierpieć i umierać dla mody".

Ustawa została autoryzowana przez stanową asemblerkę Laurę Friedman i podpisana w legislacji przez gubernatora Gavina Newsoma w październiku 2019 roku, zaledwie rok po tym, jak miasto Los Angeles oficjalnie zakazało sprzedaży produktów futrzanych.

"Rok 2023 oznacza historyczny krok naprzód dla Kalifornii wraz z wdrożeniem prawa, które naprawdę reprezentuje wartości naszych wyborców" - powiedziała Friedman. "Kalifornijczycy nie chcą widzieć, jak zwierzęta żyją i umierają w okrutny sposób dla niczego więcej niż mody, i jestem tak zadowolony, że to prawo pomoże utrzymać nasze stanowe standardy dobrostanu zwierząt, jak również potencjalnie pomoże napędzić innowacje dla bardziej zrównoważonych alternatyw modowych".

Heddels. com
https://ca.sports.yahoo.com/
https://wwd.com/business-news

Zobacz galerię zdjęć:

Fermy futrzarskie i traperzy niszczą życie Na fermach futrzarskich, gdzie pozyskuje się 85% skór przemysłu futrzarskiego, zwierzęta są często stłoczone w brudnych, drucianych klatkach bez przestrzeni dla siebie. Nie mogą wyrażać żadnych normalnych zachowa
Fermy futrzarskie i traperzy niszczą życie Na fermach futrzarskich, gdzie pozyskuje się 85% skór przemysłu futrzarskiego, zwierzęta są często stłoczone w brudnych, drucianych klatkach bez przestrzeni dla siebie. Nie mogą wyrażać żadnych normalnych zachowa
Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości