55 obserwujących
579 notek
634k odsłony
  289   0

Zmarnowane Życie jednego dziecka jest bardziej warte niż cały KK…

Internet
Internet

Odpowiedzcie sobie na tych kilka pytań…

Jaki jest największy grzech w katolicyzmie?

Aby grzech był śmiertelny muszą być spełnione łącznie trzy warunki: "Grzech śmiertelny to grzech, którego przedmiotem jest ciężka materia, a ponadto popełniony z pełną świadomością i świadomym przyzwoleniem". Za szczególnie ciężki uważa się grzech przeciwko Duchowi Świętemu oraz grzechy, które wołają do nieba o pomstę.

Co Kościół katolicki mówi o wartości życia ludzkiego?

Kościół katolicki głosi, że życie ludzkie jest święte, a godność osoby ludzkiej jest podstawą moralnej wizji społeczeństwa. To przekonanie jest podstawą wszystkich zasad naszej nauki społecznej.

Ilu katolickich księży zostało oskarżonych o wykorzystywanie dzieci?

Raport Johna Jaya wskazał, że około 11 000 zarzutów zostało wysuniętych wobec 4 392 księży w USA. Liczba ta stanowiła około 4% z 110 000 księży, którzy pełnili służbę w okresie objętym badaniem (1950-2002).

Kim jest katolicki ksiądz oskarżony o molestowanie?

Katolicki ksiądz, który służył w diecezji Charleston, został oskarżony o federalne przestępstwa seksualne. Jaime Adolfo Gonzalez-Farias, znany jako "Ojciec Gonzalez", został aresztowany przez U.S. Marshal Service w Miami na Florydzie 29 listopada, zgodnie z zapisami złożonymi w sądzie federalnym w Południowej Karolinie.

Dlaczego ludzie odchodzą od katolicyzmu?

Kiedy poproszono o wyjaśnienie własnymi słowami głównego powodu odejścia od katolicyzmu, ponad cztery na dziesięć byłych katolików (48% tych, którzy nie są obecnie związani z Kościołem i 41% tych, którzy są obecnie protestantami) powołuje się na niezgodę z religijnymi lub moralnymi przekonaniami Kościoła katolickiego.

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale