Eternity Eternity
217
BLOG

Sukces polskiej nauki. 2023 Ceremonia nadania honorowych stopni naukowych

Eternity Eternity Rozmaitości Obserwuj notkę 34

Dziewięć wybitnych osób zostało uhonorowanych podczas niezwykłej ceremonii na posiedzeniu Rady Gubernatorów Uniwersytetu w Tel Awiwie w 2023 roku!

Poznaj wyróżnionych:

Morris Kahn - przedsiębiorca, filantrop i założyciel #SpaceIL, otrzyma honorowy tytuł za swoją ekspansywną filantropię na rzecz edukacji, badań biomedycznych, przywództwa młodzieży, eksploracji kosmosu i środowiska morskiego.

Olga Tokarczuk - laureatka Nagrody Nobla, znana pisarka i działaczka społeczna, zostanie uhonorowana za swoje odważne wysiłki na rzecz uznania zbrodni popełnionych na Żydach podczas II wojny światowej i dzisiejszych uchodźcach.

Prof. Barbara Engelking - historyk polskiego żydostwa w czasie Holokaustu, zostanie uhonorowana za pionierski wkład w badania nad Holokaustem i determinację w ujawnianiu złożoności stosunków polsko-żydowskich podczas II wojny światowej.

Tamir Gilat - przewodniczący Izraelskiego Funduszu Badań nad Rakiem (ICRF), zostanie uhonorowany za swoje szczere zaangażowanie w zapewnianie współczującego wsparcia tysiącom osób cierpiących na raka i ich rodzinom.

Sandra i Vlad Shmunis - przedsiębiorcy i filantropi, otrzymają honorowy tytuł za wyjątkowego ducha filantropii, wspierając kluczowe cele w Izraelu i USA za pośrednictwem swojej rodzinnej fundacji.

Atallah Mansour - szanowany autor i dziennikarz, zostanie uhonorowany za swój ogromny wkład w obywatelski, kulturalny i demokratyczny dyskurs w Izraelu przez prawie siedem dekad.

Antoine Compagnon - profesor literatury francuskiej i porównawczej, College de France i Columbia University, zostanie uhonorowany za solidarność z państwem Izrael w trudnych czasach.

Nicholas Peppas - inżynier chemiczny i biomedyczny na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, otrzyma tytuł doktora honoris causa za niezmierzony wpływ na dostarczanie leków, biomateriały i bio-nanotechnologię przez ponad 50 lat. 

Pavel A. Pevzner - biolog obliczeniowy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego - Rady School of Management, zostanie uhonorowany za swoje doświadczenie w biologii obliczeniowej i bioinformatyce, zajmując się rzeczywistymi pytaniami biologicznymi. 

Wreszcie, prestiżowy medal George'a S. Wise'a, najwyższe odznaczenie Uniwersytetu w Tel Awiwie, zostanie przyznany Tharmanowi Shanmugaratnamowi, starszemu ministrowi i ministrowi koordynującemu politykę społeczną Singapuru, w uznaniu jego niezwykłych osiągnięć w służbie publicznej jako cenionego męża stanu i międzynarodowego lidera gospodarczego. 

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! Wasze osiągnięcia inspirują nas i czynią świat lepszym miejscem.

https://english.tau.ac.il/2022_honorary_doctorate_recipients

Całość ceremonii

https://www.youtube.com/live/KEXAq6qmmgc?feature=share

Uwaga, dyskusja nadal trwa:

Badaczka Holokaustu, która oburzyła Polskę, nie żałuje: "Musimy zrozumieć naszą przeszłość”

https://www.salon24.pl/u/eternity/1303396,badaczka-holokaustu-ktora-oburzyla-polske-nie-zaluje-musimy-zrozumiec-nasza-przeszloscEternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości