Getty images
Getty images
Eternity Eternity
206
BLOG

O to chodzi Hamasowi, aby Izreal zabił najwięcej Palestyńczyków w Gazie

Eternity Eternity Polityka Obserwuj notkę 18

Hamas nigdy nie chciał utworzenia nowego państwa palestyńskiego. Po co, dla kogo?
Jedynym zadaniem Hamasu jest zniszczyć Israel.

image

Większość aktów terrorystycznych Hamasu została przeprowadzona przez Brygady. Publiczne oświadczenia przywódców politycznych Hamasu potwierdzają i wspierają działania Brygad związane z terroryzmem. Od 2005 r. ataki terrorystyczne Hamasu polegały głównie na ostrzale z broni ręcznej, rakiet i moździerzy izraelskich społeczności w pobliżu Strefy Gazy oraz w wielu miejscach na świecie.

image

 Żołnierze izraelscy, zbierający w kibucu Kfar Aza zwłoki ofiar palestyńskiego ataku, znaleźli dotychczas ciała około 40 dzieci, w tym bardzo małych; niektóre miały odcięte głowy - poinformował we wtorek portal „Times of Israel”.
 Przerażające skutki ataku Hamasu na kibuc.

image

Wcześniej we wtorek portal przekazał, że izraelska armia zorganizowała tego dnia wizytę przeznaczoną dla korespondentów zagranicznych mediów, którzy mogli osobiście zobaczyć skutki ataku Hamasu na kibuc, położony kilkaset metrów od granicy Izraela ze Strefą Gazy.

image


”To nie jest wojna, to nie jest pole bitwy. Widzisz dzieci, matkę, ojca w ich sypialniach, w ich schronach i to jak terroryści ich zabili” - relacjonował generał Itai Weruw, cytowany przez Times of Israel. „To masakra” - dodał izraelski wojskowy.
Samochody mieszkańców kibucu zostały spalone i jest to tylko niewielka część zniszczeń; nieznana pozostaje dokładna liczba zamordowanych, ponieważ ciała są nadal odnajdywane.

image

W poniedziałek izraelskie media informowały, że bojownicy Hamasu dokonali masakry również w kibucu Beeri, położonym kilka kilometrów na południowy zachód od Kfar Aza. Według izraelskiej służby ratunkowej Zaka zginęło tam ponad 100 cywilów.
Biuro prasowe powiadomiło, że na terenie Izraela odnaleziono łącznie zwłoki 1500 palestyńskich terrorystów.

https://www.salon24.pl/u/eternity/1340618,na-terenie-izraela-odnaleziono-zwloki-1500-palestynskich-terrorystow

Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka