0 obserwujących
83 notki
15k odsłon
134 odsłony

EWO-PP w sprawie mniejszości polskich

Wykop Skomentuj1

 

Europa Wolnych Ojczyzn – Partia Polska

w sprawie mniejszości polskich   

 

               Europa Wolnych Ojczyzn – Partia Polska wzywa Prezydenta, Premiera, Ministra Spraw Zagranicznych, Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, a także wszystkich polskich euro- posłów do podejmowania stałych, intensywnych i w najwyższym stopniu starannych działań w obronie praw oraz dla poprawy warunków życia mniejszości polskich zamieszkujących tereny d. II Rzeczypospolitej - później republik radzieckich, a obecnie niepodległych państw – Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Pamiętając, że w wyniku ostatniej wojny ZSRR – agresor z dnia 17 września 1939r. – na mocy  międzynarodowych układów zagarnął ponad połowę terytorium suwerennej II Rzeczypospolitej, Partia Polska będzie z całą stanowczością upominać się o wiernych polskiej tradycji i wspierać działania wymuszające przestrzeganie praw człowieka oraz ekspansję demokratycznych rozwiązań systemowych na Wschód od naszych dzisiejszych granic.

Służy to nie tylko dobru żyjących tam Polaków, ale leży też w dobrze pojętym interesie wszystkich nacji mieszkających w sąsiadujących krajach.

Należy z całą stanowczością stwierdzić, że przedstawiciele żadnej z mniejszości żyjących dziś na terytorium Polski nie doznają w najmniejszym stopniu jakichkolwiek dolegliwości, ani też prześladowań. Ich prawa są  bezwzględnie przestrzegane zgodnie z tradycjami polskiej tolerancji narodowej. religijnej i rasowej.

W celu skłonienia władz Litwy, Białorusi i Ukrainy do zarzucenia ew. niesprawiedliwych praktyk wewnętrznych i służących dobremu sąsiedztwu zmian politycznych - powinno się bezwzględnie wykorzystywać wszystkie możliwości naszej narodowej dyplomacji, a także narzędzia posiadane w związku z  uczestnictwem Polski w strukturach Unii Europejskiej, której solidarność i skuteczność w ten sposób możemy sprawdzić.

Odpowiednie działania należy także podejmować wobec rażącej asymetrii widocznej w sytuacji mniejszości niemieckiej w Polsce i bardzo licznych Polaków mieszkających w Niemczech.

Status Polaków i Niemców zamieszkujących te dwa unijne dziś kraje powinien być jednakowy, a traktowanie spraw podobne. Sprawiedliwości i w tym względzie musi się stać za dość.

Niniejsze wezwanie Partia Polska wystosowuje wsłuchując się w pełne niepokoju głosy obywateli,  zwłaszcza zaś żyjących w Polsce Kresowiaków i szczególnie wrażliwych przedstawicieli środowisk kombatantów walczących o wolną Polskę w czasie II wojny światowej oraz później w podziemiu niepodległościowym.

 

    Jan Szczepankiewicz

Przewodniczący EWO -PP  

        Wojciech Papis                              

Wiceprzewodniczący EWO –PP 

       Marek Kramarski                            

Wiceprzewodniczący EWO -PP         

Kraków, 12 lutego 2010r.

Europa Wolnych Ojczyzn Partia Polska
30-432 Kraków,
ul. Janka Szumca 16
tel/fax 12 267 46 06

                                                    

                                                                                           

 

                                                                                            

 

                                                                               

 

 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale