2 obserwujących
148 notek
144k odsłony
  656   0

Dlaczego Streżyńska musiała odejść

Dopiero dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Grupy INEA przez amerykańsko-australijski fundusz inwestycyjny Macquarie European Infrastructure Fund 5. INEA to główny udziałowiec Wielkopolskich Sieci Szerokopasmowych S.A, operatora światłowodowej sieci szkieletowej świadczącego na terenie Wielkopolski hurtowy dostęp do Internetu dla instytucji administracji publicznej, dostawców usług internetowych a ostatnio gospodarstw domowych. Anna Streżyńska była formalnie związana z Wielkopolską Siecią Szerokopasmową od połowy 2012 roku pełniąc funkcję przewodniczącej rady nadzorczej spółki. Od 2014 roku została mianowana na szefa zarządu spółki którym wg KRS była co najmniej do końca 2016 roku. Nie wiadomo nic aby pełniąc funkcję ministra cyfryzacji zawiesiła pełnienie funkcji lub pozbyła się akcji spółki. Gdyby tak było mielibyśmy do czynienia z konfliktem interesu. W Internecie podawano informację iż Anna Streżyńska nie ujawniła oświadczenia o zarobkach w 2016 roku. Macquarie European Infrastructure Fund przejął całkowitą kontrolę nad WSS SA miesiąc temu, finalizując w grudniu 2017 transakcję zakupu ponad 80% akcji WSS SA (de facto przejmując INE-ę) oraz reszty akcji od samorządu województwa wielkopolskiego i mniejszych akcjonariuszy.

Mimo niewątpliwego profesjonalizmu Anny Streżyńskiej i Jej niekwestionowanych dokonań jako szefa UKE w demonopolizacji rynku usług telefonii komórkowej, decyzję premiera Morawieckiego o odejściu z rządu Anny Streżyńskiej można uznać za pozytywną a co najmniej bezpieczną.

http://www.krs-online.com.pl/wielkopolska-siec-szerokopasmowa-s-a-krs-355314.html

https://rentgen.superbiz.se.pl/osoby/oswiadczenia-majatkowe-minister-anna-strezynska-znow-nie-podala-swoich-zarobkow-aa-USQ3-NpiM-nEdN.html

Aktualizacja:

Oświadczenia majątkowe A.Streżyńskiej:

https://bip.kprm.gov.pl/kpr/oswiadczenia-o-stanie-m/czlonkowie-rady-ministr/3731,ANNA-MARIA-STREZYNSKA.html


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie