Dziś na portalu TVN24.pl ukazał się NEWS dotyczący katastrofy AirAsia.
http://www.tvn24.pl/katastrofa-airasia-kapitana-nie-bylo-w-fotelu,510913,s.html
"Teraz agencja Reutera informuje, że kilka dni przed tragicznym lotem w samolocie odnotowano awarię komputera pokładowego, który odpowiedzialny był za kontrolowanie wysokości lotu.
Właśnie problemy z tym systemem miały wywołać reakcję pilotów. Gdy nie mogli go naprawić, postanowili wyłączyć bezpiecznik, by odciąć komputerowi zasilanie."
Nie mogąc uwierzyć że ktoś może takie bzdury wypisywać odnalazłem tekst z Reuters-a na który portal się powołuje http://www.reuters.com/article/2015/01/31/us-indonesia-airplane-idUSKBN0L404E20150131 i tam nic takiego nie ma.
Najpierw Reuters powołuje się na kogoś, kto zna kogoś, który coś wie, a potem jakiś bezmyślny dziennikarz TVN24 wypacza już wypaczony obraz. Jeżeli dziennikarz nie wie o czym pisze, to niech tylko przetłumaczy tekst na który się powołuje.
Tym bezmyślnym sposobem tworzą się teorie spiskowe. Wstyd TVN !!!
Dla zainteresowanych krótki opis FAC -a który z utrzymywaniem wysokości nie ma nic wspólnego.
The aircraft has two flight augmentation computers (FACs) that perform four main functions:
• Yaw function ‐ Yaw damping and turn coordination ‐ Rudder trim ‐ Rudder travel limitation
• Flight envelope function ‐ PFD speed scale management
▪ Minimum/maximum speed computation
▪ Maneuvering speed computation ‐ Alpha-floor protection
• Low-Energy Warning function
• Windshear detection function
§ 19 art. 24.5 RL-2006: Ogólne zasady wykonywania lotów
W czasie lotu na prostej do lądowania dowódca statku powietrznego obowiązany jest przerwać zniżanie:
5) gdy warunki lotu lub zjawiska pogody nie gwarantują bezpiecznego lądowania
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo