36 obserwujących
1844 notki
1241k odsłon
102 odsłony

Polski patriotyczny maj

Wykop Skomentuj2

image

Polski patriotyzm majowy przypada na najpiękniejszą porę roku. Wiosna, rozkwieconym majem inicjuję nastrój optymizmu jasno dowodząc, że przeminął szary, posępny czas bezlistnych roślin, brunatnej gleby i milczenia ptaków.  

Maj obudził i rozkwiecił roślinność, ożywił rozśpiewane ptaki, czyli to wszystko, co symbolizuje trwanie życia przyrodniczą starannością rozmnażania się wszystkiego co żywe ku dalszemu trwaniu. 

Ludzie jako nieodłączny składnik bogactwa przyrody, owego piękna życia, przyjmują od natury tę radość chociaż coraz częściej w oddalaniu od jej naturalnych  praw.  

W tym świątecznym dniu zostawmy jednak te rozważania na później, bo dzisiaj w 229 rocznicę konstytucji 3 Maja obchodzimy w Polsce ŚWIĘTO KONSTYTUCJI  w trudnym czasie, w którym od paru lat „imię” Konstytucji nie schodzi z pierwszych stron gazet inicjując burzliwe debaty na temat rangi i roli ustawy zasadniczej w państwie.  

Jednak dzisiaj oddajmy się wyłącznie uroczuystości świętowania demokracji, które od prawie 230 lat towarzyszy Polakom nastrojem optymizmu, że demokracja nigdy nie wygaśnie.  Powtórzmy więc za poetą patriotyczny wierszyk Józefa Relidzyńskiego: 

Zorza świta, dzień się rodzi – 

Po wolności sięgnij raj! 

W górę serca starzy, młodzi!   

Vivat! Vivat! Trzeci Maj. 

                    

                                   Niech się święci 3 Maja! 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura