32 obserwujących
1803 notki
1213k odsłon
538 odsłon

Z prezydentem na pokładzie

Wykop Skomentuj29

                                                     image

Do dzisiaj nie możemy wyjść ze zdumienia jak w państwie cywilizowanym było możliwe, że w 2010 r. doszło w Polsce do złamania wszystkich norm, przepisów i procedur obowiązujących w komunikacji lotniczej tak podczas samego lotu jak i jego przygotowania (instrukcja HEAD). A jednak doszło i spowodowało straszną katastrofę w której zginęło 96 osobistości z prezydentem Polski na czele.

Ileż to była hałasu ze strony PiS o bałaganiarstwie rządu PO, ba nawet był za to wyrok skazujący Tomasza Arabskiego /byłego szefa KPRM/ na rok więzienia w zawieszeniu.

Z tego tragicznego wypadku miała płynąć nauka, że przepisów komunikacji lotniczej nie wolno lekceważyć głównie w zakresie instrukcji HEAD /bezpieczeństwie ważnych osób/. Nauka płynęła, ale do aktualnych władz państwowych z nadania PiS nie dopłynęła.

Kto jak kto ale obecny rząd składający się z ludzi, którzy jakże surowo domagali się kary dla organizatorów prezydenckiego lotu do Smoleńska w 2010 r. powinno to być bezwzględnym nakazem. A nie jest!

Zdziwienie i niesamowite zaskoczenie obiegło Polskę kiedy wybuchła piramidalna afera z lotem rządowego embraera z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie kiedy 2 lipca br. wystartował on /samolot/  „w ciemno” /nie czynna wieża kontrolna/ z lotniska w Babimoście żeby dowieść prezydenta do Warszawy. Na szczęście dowiózł, bo szczęśliwym trafem niebo nad Babimostem było czyste. A przecież mógł lecieć tam np. balon, albo amatorski dron, albo motolotnia, albo stado ptaków, albo, albo, itd.

Skandal do kwadratu, bo piloci nie mieli prawa wystartować bez zgody zarządcy lotniska, a wystartowali i to z prezydentem na pokładzie.

Oszczędzę sobie komentarza w tej zawstydzającej dla władz sprawie tylko z powodu ciszy wyborczej obecnych wyborów, w których urzędujący prezydent uczestniczy.

Jak cisza to cisza. Dobrze, że przedwyborcza, a nie żałobna!

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka