37 obserwujących
2088 notek
1352k odsłony
  169   0

Świat jest we władaniu idiotów

image

                                                                                                                                      Rakiety iskander


Oto skrótowa lista kosztów jednej tylko wojny z użyciem nowoczesnych środków technicznych i uzbrojenia w Ukrainie wywołana agresją Federacji Rosyjskiej.

Obecna wojna w Ukrainie oraz spektakularne bankructwo idei Nord Stream 1i2, to w sumie niewyobrażalne wydatki mocno porównywalne już z kosztami 6-cio letniej II wojny światowej.

Zniszczone rurociągi transportujące gaz z Rosji do Europy kosztowały 25 mld euro. Już unicestwione

/https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/..

Na wojnie z Ukrainą Rosja traci miliardy. Tylko jeden dron bojowy bayraktar to koszt 11 mln dolarów, a Rosja używa dziesiątki różnych dronów w tym nieporównywalnie droższych irańskich „kamikadze” gromadnie wysyłanych na infrastrukturalne obiekty w Ukrainie. Taki dron spada na cel razem z ładunkiem wybuchowym.

Pociski typu Iskander / wstrzeliwane od początku wojny kosztowały budżet Rosji już 7,5 mld dolarów/. Ta kwota przekracza 82 z 85 wszystkich lokalnych, rocznych budżetów oprócz Moskwy, obwodu moskiewskiego i Sankt Petersburga. Z uwagi na fakt, że w wyliczeniach brano pod uwagę tylko pociski, których klasa jest dobrze znana, rzeczywisty koszt może być większy.

www.stawkomat.pl/dodaj-wycene/item/8311-iskander.html

Do tego należy dodać gigantyczne straty w gospodarce Federacji Rosyjskiej /sankcje/ oraz w ludziach. Jak wynika z informacji Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowanych we wtorek, liczba ofiar po stronie rosyjskiej wynosi już 50150 żołnierzy zabitych, rannych lub wziętych do niewoli. Ujawniono, że w obwodzie ługańskim tylko w jednym ataku Rosja miała stracić co najmniej 400 zabitych i około 100 sztuk uzbrojenia. To tylko jedna wojna.

Obecnie na świecie toczą się 32 wojny i konflikty zbrojne – wynika z analizy przeprowadzonej przez Instytut Badania Przyczyn Wojny (AKUF) na Uniwersytecie Hamburga. W porównaniu z rokiem ubiegłym ich liczba spadła. W 2009 r. odnotowano 34 a w 2008 r. 37 wojen i konfliktów.

/www.bing.com/search?q=ile+jest+wojen+na+świecie&cvid=9049293e482e4b85b6c17c057aae840c&aqs=edge.2.69i57j0l8.39796j0j1&pglt=43&FORM=ANNTA1&PC=EDGEDSE

Nie potrzeba wielkiej wyobraźni żeby skonfrontować owe bezrozumne wydatki wojenne z pokojowymi potrzebami świata zakresie ochrony środowiska naturalnego, zdrowia, walki z głodem, niedoborem wody pitnej, itp.

Dlaczego tak się dziej? Bo światem rządzą idioci z nadania mało rozumnych społeczeństw /to delikatnie/ wierzących w obietnice rządzących polityków. Polityków w większości zwykłych kłamców i łajdaków zmówionych z establishmentem gospodarczym i finansowym swoich krajów bogacących się kosztem oszukanych wyborców /głupich/ więc łatwo oszukiwanych.

Przerażenie ogarnia normalnie egzystencjujących ludzi obserwujących ten stan rzeczy gdy ich współbliźni politycy żerują na wspólnotowym mieniu narodowym bezczelnie śmiejąc się im w oczy i tucząc się nieprzytomnie pożytkami okradanych rodaków.

Ktoś powie: jeżeli rządzący bezkarnie tuczą się przywłaszczonymi bezprawnie pożytkami wspólnoty to znak, że nie są idiotami. Odpowiem, a jednak są, bo u nich przesyt ukradzionych dóbr budzi w nich poczucie „nadludzi” z mocą sprawczą do wcielania w życie wyznawanych przez siebie ideologii. Najczęściej ideologii fanatycznej bez oczekiwania powszechnego poparcia, co złości fanatyków więc sięgają po instrumentu przemocy. Najpierw w kraju autorytarnymi rządami, a później międzypaństwowym terrorem wobec państw przeszkadzających im w utopii panowania. I to jest ów etap klasycznego idiotyzmu odsłoniętego przez „kacyka” Rosji Putina, który planuje apokalipsę narodów wojną atomową.

A przecież ten kataklizm obejmie także Rosję, która z dużym obszarem Europy zostanie spopielona atomową apokalipsą.

Czyli szaleniec i idiota w jednej osobie. Rasowymi idiotami są też podwładni Putina gotowi spopielić połowę świata dla swojej politycznej pozycji i apanaży.

Czyli idioci przy władzy. Takich idiotów na świecie nie brakuje. Polska też nie jest od nich wolna!  Niestety!

Czas najwyższy aby  społeczności swiata osiągnęły  taki stan rozumu wyborczego żeby odciąć idiotom  dostęp do władzy.

Najwyższy!

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale