folt37 folt37
318
BLOG

Tarcza Tuska

folt37 folt37 Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 35

image

                                                                                           MĄŻ STANU


Powiedzenie dotyczące sukcesu bądź klęski osoby w efekcie jego działań mówi: wrócił „z tarczą” lub „na tarczy”. Z tarczą znaczy, że zwyciężył i zdobył chwałę, a na tarczy, że poległ w walce i przegrał.

Niedawna opozycja demokratyczna pod wodzą Donalda Tuska odniosła historyczny sukces wyborczy w boju o władzę z PiS-em zdobywając /przy ponad 74 % frekwencji wyborczej/ większość sejmową stosunkiem głosów 53,71% do 35,38% zdobytych przez ZP /PiS + SP/.

Czyli z „bitwy” o wyborcze zwycięstwo głównodowodzący obozu demokratycznego Donald Tusk powrócił z tarczą.

Tak więc Donald Tusk jest /bez cienia wątpliwości/ niekwestionowanym kandydatem na urząd premiera /szefa Rady Mistrów/ o wybitym talencie przywódczym dowiedzionym zarówno w czasie dwóch kadencji prezesa Rady Ministrów /2007 – 2011 i 2011 – 2014/ oraz dwóch kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej /2014 – 2019/.

Donald Tusk jako pierwszy polityk z Europy Środkowo-Wschodniej został też szefem Europejskiej Partii Ludowej. Był jej przewodniczącym do czasu powrotu na szefa PO.

Ten polityczny życiorys Tuska predystynuje Go w pełni do objęcia teki premiera w spodziewanym rządzie po październikowym zwycięstwie.

To przypomnienie ślę ambitnym konkurentom Tuska do funkcji premiera z sojuszniczych partii wyborczych całej opozycji demokratycznej /TD i NL/, żeby nie grymasili tylko wdzięcznie powierzyli premierowanie wspólnego rządu Donaldowi Tuskowi.

Niech wspomną dzieła Tuska, te solidaryzujące naród masowe marsze uliczne w Warszawie 4. czerwca i 1.padziernika.

Donald Tusk jest kandydatem na premiera Polski na miarę czasu odbudowy kraju w konstytucyjnym duchu demokracji i praworządności, oraz przywrócenia Polsce utraconej za PiS ważnej roli w EU.

To jest nie tylko cel honorowy, ale przede wszystkim polityczno-gospodarczy w obecnym otoczeniu zagrożenia pokoju i uzyskania finansów z polskiego KP.

Bez dyskusji!

folt37
O mnie folt37

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej (inżynier elektryk - budowa maszyn elektrycznych). Staż pracy: 20 lat w przemyśle i 20 lat w administracji państwowej szczebla wojewódzkiego - transformacja gospodarki z socjalistycznej na rynkową.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka