31 obserwujących
1792 notki
1207k odsłon
567 odsłon

Strategia polityczna PiS /Jarosława Kaczyńskiego/ rozpada się w proch

Wykop Skomentuj36

image

Strategiczne tezy polityczne PiS zakładają zupełne zerwanie z III RP i przekształcenie Polski w państwo narodowo-katolickie z powszechnymi prawami wywodzącymi się wprost z religii katolickiej, jako bezwzględnie obowiązujące wszystkich obywateli bez względu na ich światopogląd, czyli odejście od reguł państwa laickiego.

W przedwyborczej mnogości konwencji partii rządzącej Jarosław Kaczyński komunikuje wprost, że przekształcenie ustroju Polski z demokracji liberalno - demokratycznej na narodowo - katolicką wymaga zmiany konstytucji i stosownej większości parlamentarnej, której PiS nie ma, a którą zamierza zdobyć w najbliższych wyborach.

Mówiąc krótko: koniec ustrojowego pluralizmu tak pięknie zdefiniowanego w preambule polskie konstytucji:

„W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,   równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. 

Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej”.

Jarosław Kaczyński stanowczo odrzuca konstytucyjny pluralizm w Polsce takimi słowami:

„Kościół był i jest głosicielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości, poza nim mamy tyko nihilizm, który odrzucamy – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę na konwencji programowej partii w Lublinie”.

I dodał:

„Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest – jeszcze raz to powtarzam – nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy”

Pomimo braku konstytucyjnej większości parlamentarnej PiS zmienia ustrój Polski konsekwentnym podporządkowaniem sobie /obozowi rządzącemu/ wszystkie instytucje władzy w Państwie likwidując praktycznie jej trójpodział zostawiając instytucje personalnie obsadzane przez polityczne kierownictwo państwa.

Konsekwentna realizacja tej personalnej polityki polegająca na zupełnej wymianie kadr w instytucjach państwowych - od kultury po spółki skarbu państwa - kompletnie zdewastowała stabilność zarządzania tymi instytucjami skutkiem wymiany zastanego, wysoko kwalifikowanego kapitału ludzkiego, na ludzi wiernych PiS-owi, ale zupełnie bez przygotowania do kierowania ową skomplikowaną i trudną machiną państwową.

Z czasem wszystko powoli odsłoniło tę zarządczą degrengoladę, o której tak obecnie głośno po opublikowaniu narady Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa:

A tak o tej naradzie informują dziennikarze „Niezależnych Mediów Podlasia” Krzysztef Tołwiński i Mrcin Bustowski:

*Obraz Agencji jaki ujawnia nagranie jest sprzeczny z tym co słyszymy w oficjalnych wypowiedziach ministra. Szef resortu nie pozostawia suchej nitki na władzach ARiMR i sam zastanawia się nad sensem istnienia tej instytucji.

 *Ze względu na ważny interes publiczny, będąc politykiem oraz dziennikarzem „Niezależnych Mediów Podlasia”, pełen zapis nagrania ujawniam o godz. 11.00 (wtorek) w dniu 01.10.2019 r. na kanale Yotube naszej redakcji – informuje Krzysztof Tołwiński, kandydat do Sejmu z ramienia Konfederacji. Nagranie znajduje się na końcu publikacji.

Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka