Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
29 obserwujących
341 notek
435k odsłon
5678 odsłon

Należałoby życzyć sobie by Maria Nurowska częściej zabierała publicznie głos...

Maria Nurowska na wojennej ścieżce z PiS
Maria Nurowska na wojennej ścieżce z PiS
Wykop Skomentuj311

            Poniżej jej wpis na portalu społecznościowym jak postrzega elektorat PiS:


"Miałam możliwość zobaczyć te twarze, a właściwie mordy.Oni mają ordynarne ryje i to wszystko elektorat PiS. A ich baby! nie lepsze!"
            Cudowne !  Czy tę kobietę można sprowadzić na Ziemię ? Tak się zastanawiam nad gronem czytelników prozy Marii Nurowskiej czy to grono też podziela moje spostrzeżenia, że jej warsztat pisarski musi sukcesywnie się rozwijać sądząc po jakie  środki wyrazu ( porównania ) w swych wypowiedziach , komentarzach w mediach społecznościowych sięga ?
Środki wyrazu, które stosuje  Maria Nurowska, ani chybi nie ustępują tym, których używa w swych twittach np. profesor Wojciech Sadurski, a uprzednio Janusz Palikot. Czy można nad tym chamskim językiem przejść do porządku dziennego ?  

            Nie tylko można, ale trzeba. Należy go prezentować w całej krasie , a samemu stosować
publicznie i  przykładnie  poprawną polszczyznę bez grubiańskich zwrotów, bez zacietrzewienia i uzmysławiać ludziom, kto jest nad Wisłą tym  siewcą nienawiści. Czy ktoś z think tanków ZP , z ludzi jej politycznego, intelektualnego zaplecza w podobny sposób wyrażał się o politycznych adwersarzach?
               Jerzy Stuhr ( senior )  straszy , że po ewentualnym , kolejnym zwycięstwie PIS jego dzieci opuszczą kraj - szczęść Boże.Moje dwie córki zbudowały sobie  swój mikrokosmos poza granicami Polski, a ja nikogo nie straszyłem to był ich wybór, który z żoną uszanowaliśmy.   

                Przecież podobnie mogłaby uczynić Maria Nurowska i zamiast stawiać swą chałupę na Podhalu postawić w Gstaad ( ciekawe czy tantiemy by na to pozwoliły ? ), mogłaby dalej pisać swe powieści w Szwajcarii nie oglądając tych wstrętnych mord i ryjów, tylko czy z kolei jej facjata podobałaby się tym nuworyszom z Gstaad i nie szeptaliby po cichu, po kątach , kim jest ta nieciekawa, zawsze skwaszona starsza kobieta z Polski, która jest od niedawna nasza sąsiadką ? Czy taka refleksja nie nachodzi tej naszej "dzielnej " wojowniczki z  kaczystowskim reżimem ? No chyba , żeby kuratelę nad nią rozwinął inny piewca miłości Zbigniew Preisner...

Wykop Skomentuj311
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura